Rukomet: U DERBIJU 10. KOLA LIGE 12 RUKOMETAŠI »POREČA« TEŽE OD OČEKIVANJA POBIJEDILI METKOVČANE

13.05.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: U DERBIJU 10. KOLA LIGE 12 RUKOMETAŠI »POREČA« TEŽE OD OČEKIVANJA POBIJEDILI METKOVČANE

Neočekivano uzbudljivoj i do posljednje sekunde napetoj utakmici prisustvovali su ljubitelji rukometa sinoć u Poreču, dočekavši kraj na nogama, ujedno proslavivši novu pobjedu domaćina na svom parketu, najtežu do sada izborenu u Ligi 12. Naime, kad su do kraja utakmice preostale samo dvije sekunde, a na semaforu je svijetlilo 31:31, Porečani su u svoju korist imali deveterac nakon kojeg je loptu u ruke prihvatio Ilija Lovrinović i doslovce sa zvukom sirene smjestio ju u mrežu za veliko veselje svih u dvorani, osim službenih osoba i igrača Metkovića.

Rukometaši Poreča su tako teže od očekivanja došli do ipak očekivane pojede protiv ovom prigodom odlične momčadi Metkovića u kojoj su se ipak svojim nastupom najviše isticali vratar Bojan Ljubišić i nepogrešivi Ivan Čupić. Metkovčani su bolje otvorili utakmicu, poveli 2:0 te su prednost od minimum gola razlike držali u prvom kvartalu susreta. No, od polovice prvog dijela, kad je Mario Šporčić presjekao jednu loptu i iz kontranapada postigao svoj prvi zgoditak za prvo vodstvo domaćina (7:6), činilo se da će stvari krenuti svojim tijekom, s obzirom da su Porečani za svega pet minuta igre stekli prednost od četiri gola (12:8 – 20´). No, kasnije će se pokazati da je to bila i najveća prednost domaćina na utakmici s obzirom da se gosti nisu dali slomiti, a na odmor su otišli s obećavajućim zgoditkom zaostatka (16:17).

Da će to biti »krvava« borba do samoga kraja pokazivalo je i kretanje rezultata u drugom poluvremenu. Naime, gosti su za svega tri minute igre uspjeli ponovno stići do poravnanja (18:18), a u 40. minuti prvi su put dohvatili i dva gola prednosti (24:22) koje su održavali sve do 50. minute (28:26). Međutim, u završnici su domaćini očito shvatili da im bodovi klize iz ruku te su preuzeli stvari u svoje ruke i ponajviše zahvaljujući Vladi Veselinovu (tri gola) i vrlo dobrom iskusnom vrataru Želimiru Popoviću uspjeli su do zadnje minute održati neodlučen rezultat nakon čega je Lovrinović odlučio pobjednika.

Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja: 150. Suci: Ivan Grogota, Davorin Medved (oba Zagreb).

POREČ: Totić (11 + 0), Popović (6), Lovrinović 2, Rađaković, Mataija 2, Šikanjić, Petrić, Veselinov 7, Matošević 1, Turković 4 (2), Kovač 9 (2), Šporčić 4, Gorenac, Gruičić 3.

METKOVIĆ: Ljubišić (13+0), Karabatić (1), Buljubašić 1, Govorko 4, Čužić 6, Kuran 3, Čupić 12 (1), Obrvan, Arapović, Kozić, Borovac, Mataga, Ilić 5, Nikolić.

Sedmerci: Poreč 5 (4), Metković 1 (1). Isključenja: Poreč 16, Metković 18 minuta. Treće isključenje: Čužić (60´).