Rukomet: RK "POREČ" – RK "OSIJEK ELEKTROMODUL" 25:30 (13:13)

29.10.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK "POREČ" – RK "OSIJEK ELEKTROMODUL" 25:30 (13:13)

Nakon početnog vodstva domaćina, Osijek je preokrenuo rezultat u svoju korist. Poreč je veći dio poluvremena proveo hvatajući rezultat. Do prvog vodstva su naši došli u 12. minuti pogotkom Turkovića nakon obrane vratara Totića. Poveli su Porečani i s dva gola razlike, ali se ta prednost nije dugo održala. Golmani su s obje strane u 19. minuti imali seriju obrana. Osječani su iskoristili i priliku s igračem manje te su igrači u svlačionice otišli s neriješenim rezultatom.

U drugo poluvrijeme je Poreč ušao s igračem manje, pošto je pred sam kraj prvog isključen Kovač. Totić je drugi dio otvorio još jednom obranom. Turković je još jednom doveo Poreč u vodstvo, prvo iz sedmerca, a onda povisio na dva razlike pogotkom iz igre. No ponovila se situacija iz prvog dijela i Osijek je tu prednost sustigao. U 43. minuti Poreč ima dva igrača više, a Somić brani sedmerac Turkoviću. Momčadi su nizale greške i prekršaje, a u svoj toj zbrci, koju su uvelike potpomogli i suci, se Osijek bolje snašao i počeo stvarati osjetniju prednost. Do 57. minute su održavali prednost od tri gola razlike, koja se ispostavila nedostižnom za Porečane, a do kraja je narasla i na konačnih pet golova prednosti za Osijek.

Mnogi će reći kako su suci odlučili utakmicu i vjerojatno će biti u pravu, jer mnoge su se odluke igračima, a i ostalima u dvorani činile potpuno neopravdanima. Je li moguć toliki broj sudačkih previda? Vjerojatno ne. Sucima su ruke bile olovne, jer bi ih tek nakon dugih protesta iz publike podigli i tako upozorili Osječane na pasivnu igru. Grube prekršaje suci nisu vidjeli kao takve. Sličnih je situacija u našoj dvorani već bilo. No suđenje je takvo kakvo jest. Problem je nažalost bio i u našoj momčadi. Neki igrači nisu odigrali onako kako mogu. Pokazali su vrlo dobre igre u nekim utakmicama prije ove, ali s Osijekom nije išlo. Nedostajalo je želje i preciznosti. Ti igrači zacijelo mogu mnogo više pružiti jer se inače Poreč ne bi nalazio u borbi za Ligu 4. Osmi igrač, publika, je pružila odličnu podršku u nekoliko navrata. No ni publika nije odigrala stopostotnu utakmicu. Na kraju, kad je postalo jasno da bodovi odlaze u Osijek, veliki dio publike je počeo napuštati tribine. Dečkima je podrška potrebna do samog kraja, bez obzira na to pobjeđuju li ili gube. Na publici je da im to i pruži. Valja spomenuti i goste u publici, bivšeg golmana Poreča Sandra Uvodića koji sada nastupa za Zagreb te gradonačelnika Osijeka Antu Đapića, koji je ujedno i predsjednik gostujućeg kluba.

Poreč – SRC "Veli Jože". Suci: Ladić (Sračinec) i Mraz (Trn. Bartolovec). Gledatelja: 500.

POREČ: Totić (14+1), Borotić, Rađaković, Šikanjić, Petrić, Veselinov 2, Matošević 3, Lovrinović 7 (2), Turković 4 (2), Kovač 6, Šporčić 1, Milinković , Gorenac, Gruičić 2.

OSIJEK ELEKTROMODUL: Somić (1), Tomas 2, Pintar, Prskalo, Jurić 2, Pongračić 8 (5), Kasak 4, Vujović (15+1), Veraja 1, Vranić 4, Bečar, Kuže 5 (1), Pažin 2, Rudović 2.

Sedmerci: Poreč 6 (4) Osijek Elektromodul 8 (6). Isključenja: Poreč 12, Osijek Elektromodul 14 minuta. Crveni karton: Tomas (Osijek Elektromodul) 57. minuta – grubi prekršaj, Veselinov 58. minuta – grubi prekršaj.