Rukomet: RK Poreč : RK Osijek 32:27 (17:22)

27.03.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK Poreč : RK Osijek 32:27 (17:22)

Na tribinama «Velog Jože» se nalazio izbornik reprezentacije Hrvatske Lino Červar koji je budnim okom pratio buduće «Zagrebove» protivnike, ali i novopečene reprezentativce. Kod njih nije bilo treme; štoviše, izbornikov su poziv opravdali na način da je Tomislav Matošević postigao 8 pogodaka, a vratar Sandro Uvodić je imao 17 uspješnih obrana, od kojih su dvije sa linije najstrože kazne. Jedino vodstvo na utakmici gosti su postigli u četrdesetoj sekundi susreta, a u osmoj minuti domaći vode već sa 4:1. Do kraja poluvremena pratimo izjednačenu igru, domaćini drže prednost od 3-4 pogodaka, a u tom se periodu igre ističu vratar Sandro Uvodić, Krešimir Maraković i Tomislav Matošević kod domaćina, te vratar Josip Somić, Domagoj Kuže i crnogorac Novica Rudović kod gostiju.  U nastavku utakmice slična situacija, a najveće vodstvo domaći imaju u 42 minuti pri rezultatu 24:17, da bi samo 4 minute kasnije osječani došli na 25:21. Gosti se opasno približavaju u 52 minuti, rezultat je 27:24, ali bliže ipak nisu mogli; vratar Uvodić brani dva sedmerca za redom, čime omogućuje svojoj momčadi mirnu završnicu, dva nova boda i čvrsto 4.mjesto na tablici, što nitko nije mogao ni sanjati u prvoj prvoligaškoj sezoni ovoga kluba.

POREČ – OSIJEK     32:27 (17:12)