Rukomet: RK "POREČ" – RK "DUBRAVA" 36:30 (20:14)

22.04.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK "POREČ" – RK "DUBRAVA" 36:30 (20:14)

Rezultatu 36:30 za Porečane je uvelike pridonio vratar Poreča Igor Totić sa sedamnaest obrana. U drugome su gosti uspjeli držati korak s domaćinom, no to nije bilo dovoljno za ostvarivanje rezultata koji bi za njih bio povoljniji.

Već na početku utakmice je Totić pokazao da je odlično raspoložen, ubilježivši pet obrana u prvih deset minuta. Snažno su napali Kovač i Šporčić u vanjskoj liniji i odveli Poreč na prednost od tri gola. Prednost se uz Totićeve obrane povećala na šest razlike, a zatim se igralo gol za gol. Zadnji gol prvog poluvremena te prvi drugog je postigao Veselinov. Napadači Dubrave su izgubili nekoliko početnih lopti te omogućili Porečanima da naprave seriju od 3:0. Prvi gol u drugome dijelu su gosti zabili iz sedmerca u 33. minuti. Igra je nakon toga postala aktivnija. Bilo je više grešaka u igri kod obje momčadi, a i više isključenja. U 38. minuti su Porečani odigrali jedan od najdužih napada kojeg je uspješno okončao Lovrinović. Uskoro je i Gruičić počeo puniti mrežu vratara Dubrave. Totić je svoju posljednju obranu ostvario u 47. minuti boksanjem loba. Nakon toga ga je zamijenio Popović koji je odmah obranio sedmerac. Trener Ilić je izmijenio i sve igrače iz prve postave te su tako svi dobili priliku za dokazivanje. No ipak je došlo do opuštanja u igri domaćina te su gosti uspjeli smanjiti zaostatak s dvanaest na konačnih šest golova.

Predstavnik Dubrave Siniša Ostojić je nakon utakmice izjavio da je domaćin zasluženo pobijedio. „U prvome poluvremenu su Porečani rutinirano napravili razliku, a mi smo odigrali loše otvaranje. Golman Poreča je napravio tu razliku. Drugo poluvrijeme smo solidnije odigrali.“

Trener Poreča Saša Ilić se složio s Ostojićem da je Totić napravio razliku. „Utakmica je značila dosta, da vidimo što se događa s ekipom i s izgubljenim motivom. Ušli smo kako treba u utakmicu. Da Totić nije ovako branio, bilo bi gustije. Malo su se trgnuli, ali vidi se da to još nije to.“

Poreč – SRC Veli Jože. Gledatelja: 250. Suci: Barić (Čakovec) i Belavić (Karlovac).

POREČ: Totić (17) , Borotić, Mataija 3 (1), Šikanjić, Petrić 1, Veselinov 4, Matošević 1, Lovrinović 3, Turković 3 (1), Popović (2+1), Rađaković 2, Kovač 6, Šporčić 10, Gruičić 3.

DUBRAVA: Vladušić 4, Sandrk, Čolak, Zidum 5, Štibohar 2, Zovko 1, Kovačević 4, Bumbak (7), Ribić 5, Djikić, Horvat 6 (3), Balić 1, Vršelja (5), Vozab 2.

Sedmerci: Poreč 4 (3), Dubrava 4 (3). Isključenja: Poreč 18, Đakovo 10 minuta.