Rukomet: Poreč:Zagreb 27:33

15.05.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč:Zagreb 27:33

Samo oni koji su bili na utakmici znaju zašto se to nije desilo, a velikim aplauzom na kraju utakmice publika je nagradila moralnog pobjednika ovog susreta. Domaćini su odigrali odličan susret, u potpunosti su nadigrali zagrepčane i po

tko zna koji put dokazali da četvrto mjesto u ovogodišnjem prvenstvu nije slučajnost. Odlično su porečani otvorili susret, u 4 minuti vode 4:1; «Zagreb» uzvraća 5 minuta kasnije i na semaforu je 5:6, ali to ne plaši domaćine, pa je u 15 minuti rezultat 9:6. Odlično je ekipu razigravao Mario Šporčić, te tako dostojno zamijenio ozlijeđenog Krešimira Marakovića, a asistirali su mu Gorenac i Matošević. Gosti su imali vrlo raspoloženog Zlatka Horvata i Blaža Lisičića, a vrlo dobro prvo poluvrijeme je odigrao i Denis Špoljarić, a sve to zajedno je rezultiralo neriješenim ishodom prvog poluvremena 17:17.

Drugo poluvrijeme počinje stalnim vodstvom domaćina, sve do 39 minute kada kvalitetniji gosti nakon pogrešaka Gorenca i Turkovića dolaze u vodstvo 21:24. Na žalost, od tada pa do kraja susreta naši nisu mogli uhvatiti priključak, razlika raste, pa je tako ona u 56 minuti najveća, čak 8 razlike 24:32. Trebalo je dočekati posljednji susret u porečkoj dvorani da bi publika konačno shvatila kolika je njena važnost. Uključili su se u susret već od 8 minute, kada su shvatili kamo ova utakmica vodi, nagrađivali su akcije domaće momčadi velikim aplauzom, bučno reagirali kada su protivnici nedozvoljenim startovima zaustavljali naše napadače, a kada je Lino Červar već u 15 minuti morao zatražiti time out, naši su igrači doživjeli izuzetne ovacije. Nadajmo se da je to početak jedne sjajne suradnje za slijedeću takmičarsku sezonu, jer će ona i te kako više trebati ubuduće, nego ove godine.

POREČ – ZAGREB 27:33 (17:17)