Rukomet: Porečki “minići” i dječaci nezaustavljivi, polovičan uspjeh kadeta u Rovinju…

13 (1)
12.03.2019. 00:39; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečki “minići” i dječaci nezaustavljivi, polovičan uspjeh kadeta u Rovinju…

U subotu su dječaci A trenera Vedrana Mataije nastupili na tradicionalnom turnir ” Dan Rudara ” u Labinu.

Na turniru su uz dječake RK Poreča učestvovali i njihovi vršnjaci iz klubova: RK Veruda, RK Trsat, RK Arena Pula i domaćin RK Rudan Labin.
Turnir se igrao po sistemu svako sa svakim, a iako oslabljeni zbog dva ozljeđena igrača, porečki dječaci su s lakoćom svladali sve protivnike do zadnje utakmice protivB koja je ispala finalna.

RK Poreč – RK Rudan Labin 11:6
RK Poreč – RK Veruda 14:4
RK Poreč – RK Arena Pula 11:1

U utakmici koja se igrala 2×10 minuta, prvi gol zabio je Poreč tek u 7. minuti, a na poluvremenu je bili b. Rezultat na poluvremenu sam po sebi govori kakva je to utakmica bila, sa čvrstim obranama s obje strane. U nastavku su bolji bili igrači iz RK Trsata i zasluženo pobijedili rezultatom b.

RK Trsat – RK Poreč 5:2(2:2)

Porazom od RK Trsata porečki dječaci osvojili su drugo mjesto na turniru, a golman Ves Aleksić proglašen je najboljim golmanom turnira.

Čestitke dečkima i treneru Vedranu Mataiji !

Foto by Katarina Franković

Polovičan uspjeh mlađih kadeta u Rovinju

U subotu 09.03.2019. mlađi kadeti su u Rovinju odigrali dva susreta 10. kruga 1.HMKRL zapad i ostvarili polovičan uspjeh.

U prvoj utakmici protivnik im je bila ekipa RK Buzeta, a utakmica je bila riješena već na poluvremenu kada su porečki rukometaši vodili 11:4.
Do kraja su porečki mlađi kadeti samo održavali prednost i priveli utakmicu kraju do konačne pobjede 18:12.

RK Buzet – RK Poreč 12:18(4:11)

RK Buzet: Stoković 1, Jurada 1, Sukan, Rušnjak 2, Vratović 1, Črnac 3, Flego 2, Draščić, Nežić 2

RK Poreč: Cvek, Radunović (6), Soldatić, Ahmetović, Toromanović, Knapić 5, Radešić 2, Brkić 3+1, Krivičić 1, Popović 1, Korpar 1, Peloža 1, Boka 2, Muranović 1, Floris

U drugoj utakmici protivnik je bila ekipa RK Rovinja, koja se pokazala kao kvalitetnija, pa je već na poluvremenu vodila 11:7, a do kraja susreta su tu razliku poduplali i pobijedili rezultatom 25:17.

RK Poreč – RK Rovinj 17:25(7:11)

RK Poreč: Cvek, Radunović (6), Soldatić, Ahmetović, Toromanović 1, Knapić 9, Radešić 1, Brkić 4, Krivičić 1, Popović , Korpar , Peloža , Boka 1, Muranović , Floris

RK Rovinj: Veggian, Enrik, Šuran M. 2, Tiani 2+3, Bendeviš 3, Čuturilo 4, Djerdj 4+1, Šuran S., Herak 3, Matohanca N., Matohanca R., Bačić 3

Porečki minići nezaustavljivi !

U nedjelju su minići RK Poreča rođeni 2008. i 2009. godine odigrali 6. turnir županijske lige u mini rukometu, a domaćin je bio RK Veruda.

Minići rođeni 2008. bili su nezaustavljivi i redom su padali svi u grupi.

RK Poreč – RK Novigrad 7:3
RK Poreč – RK Veruda 11:6
RK Poreč – MRK Umag 12:4
Rk Poreč – RK Arena Pula 7:6

Kao prvi u skupini, za prvo mjesto na turniru igrali su protiv MRK 28. april iz Kaštelira i na kraju slavili.

RK Poreč – MRK 28. april 10:7

Ovom pobjedom mini rukometaši RK Poreča povećali su svoje vodstvo na tablici županijske mini rukometne lige i trenutno su 15 bodova u prednosti ispred drugoplasiranog Buzeta.

I ptice na grani već znaju da minići rođeni 2009, igraju bez bilježenja rezultata, ali vjerni roditelji/navijači su nam javili da su i oni nadigrali sve redom ;).