Rukomet: Porečani pružili solidan otpor PPD Zagrebu

30.04.2018. 09:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani pružili solidan otpor PPD Zagrebu
8C38EFA1-7944-429C-89B9-02D787210969-660x330

Rukometaši hrvatskog prvaka u sklopu šestog kola Lige za prvaka gostovali su kod Poreča. Domaći sastav je već u prvoj utakmici razigravanja u Prvenstvu Hrvatske dobro namučio PPD Zagreb. Domaćin se držao cijelo prvo poluvrijeme, ali u nastavku se Zagreb izdignuo i slavio 30:23.

Krenulo je dosta izjednačeno u Poreču i domaća momčad je uz dobru obranu parirala PPD Zagrebu. Zagrebaši su držali minimalnu prednost, a do prvog odvajanja stižu nakon desete minute kada Josip Valčić postavlja 9:5. Vidio je trener Poreča Dinko Đanković da njegovim igračima treba predah i pozvao time-out.

Novi nalet Poreča dogodio se u 19. minuti kada su uspjeli izjednačiti na 11:11. No, za nešto više nije bilo dovoljno koncentracije i Zagreb u posljednjih pet minuta stvara seriju zgoditaka zahvaljujući kojima na poluvrijeme odlazi s +4 (15:11).

U gotovo jednakom ritmu nastavilo se u drugom poluvremenu iako je na samom startu Poreč imao šansu za smanjiti minus. No, zaredale su se tehničke greške i Zagreb se vratio na +4. Punih šest minuta je Poreč bio bez gola sve dok prolaz nije pronašao Vedran Mataija za 14:17.

Pokušali su domaćini 3-2-1 obranom poremetiti Zagrebove planove, ali bezuspješno. Do 55. minute gosti su upisali devet golova, dok ih je Poreč uspio zabiti tek pet. U posljednjih pet minuta ušlo se pri 26:20 nakon kojih je Poreč zabio tri uzastopna gola i smanjio na 23:26. No, Zagreb je uzvratio i svojom 3-0 serijom postavio konačnih 30:23.

Najbolji kod PPD Zagreba bio je stopostotni Zlatko Horvat s pet pogodaka, četiri su dodali Josip Valčić i Domagoj Pavlović, dok je Urh Kastelic sakupio osam obrana. Za Poreč su po četiri su zabili Filip Perić, Matija Rađaković i Filip Gavranović, a Moreno Car obranio je šest lopti.