Parenzana 2024-s

Rukomet: Porečani protutnjali dalmatinskom prijestolnicom RK Split-RK Poreč 22:31

14.09.2014. 12:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani protutnjali dalmatinskom prijestolnicom RK Split-RK Poreč 22:31
2014-09-14_12h15_06

Puno lakše od očekivanog rukometaši Poreča su svladali novaka u ligi na njegovom parketu na Gripama. Pobjednik je praktički bio poznat već u 10. minuti kad je na premijerni gol Krajinovića, povratnik u momčad Matija Rađaković nadodao još četiri i odveo svoju momčad na praktički nedostižnih 0:5.

Najveće vodstvo gosti dosežu u 20. minuti kad je Gudić poentirao za 3:9. No, tad slijedi porečki „black-out“, pa ih Splićani sustižu gol po gol. U 29. domaći pogotkom Batinovića dolaze na samo korak zaostatka, ali zadnji u prvom dijelu ipak po loptu u mrežu ide Budalić, Tin Thoss je odveo svoje na predah u svlačionicu sa 10:12.

Drugi dio otvara Banović za 11:12 ali ubrzo slijedi mini serija Ilićeve momčadi koja novom „petardom“ bježi na 11:17. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su 20 minuta prije kraja kad je Thoss pogodio za do tad najvećih +8, bilo je 12:20. Na +9 gosti prvi put odlaze u 47., preko večeras raspoloženog Rađakovića, kad semafor pokazuje 16:25. Imali su Porečani devet golova prednosti u još dva navrata, svakih pet minuta, te treći završni za konačnih 22:31, golijadu je zaključio Perhat.

U gostujućoj momčadi vrijedi istaknuti trojicu, Gudića i Thossa koji su po sedam puta tresli splitsku mrežu, te Rađakovića s golom manje. S druge strane parirali su braća Batinović, Dino sa devet i Hrvoje s golom manje. O zasluženosti pobjede i dominaciji Porečana najbolje govori podatak da su domaći vratari, sa ukupno 15 obrana, bili učinkovitiji od Čarapine koji ih je sakupio osam.