Rukomet: Porečani bez rješenja – Zagreb – Poreč 43:26 (24:15)

26.11.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani bez rješenja – Zagreb – Poreč 43:26 (24:15)

Rukometaši Poreča na susret 12. kola u goste Zagrebu nisu doputovali s prevelikim ambicijama. Naime, Zagrepčani kao višestruki državni prvaci nisu dozvolili iznenađenje, već su agresivnom obranom i izuzetno efikasnom igrom u napadu, posebice iz kontri, lakoćom matirali goste. U samom otvaranju utakmice Porečani prvi i jedini put na susretu vode (2:1) nakon što je Šporčić realizirao brzu kontru. No, tada Zagrebova obrana predvođena Terzićem, Kabengeleom i Toskićem doslovce gura vanjske igrače Poreča na deset metara od gola odakle oni ne uspijevaju poentirati i te lopte postaju lak plijen za odličnog Somića koji je na kraju sakupio 19 obrana. Nemoć u redovima Poreča rezultirala je s pet golova prednosti Zagrebaša već u 17. minuti (12:7). Zagrepčani iz kontri neumoljivo pune gostujuću mrežu preko Kaleba i Horvata, dok s vanjskih pozicija zabija Kabengele. Za takvu igru domaćih Porečeni u obrani nemaju rješenja, tako da Zagrepčani nastavljaju povećavati razliku koja u 24. minuti iznosi devet golova (19:10). Poreč predvođen izvrsnim Šporčićem, koji je jedini pokušavao i uspijevao napraviti nešto više u napadu, stabilizira igru te se na poluvrijeme odlazi s 24:15 u korist rukometaša Zagreba.

Drugo poluvrijeme domaćin otvara s tri kontre iz kojih su uspješni Horvat i Štrlek te je rezultat u 38. minuti 28:16. Ovaj dio utakmice obilježilo je isključenje službenog predstavnika Poreča, te su gosti četiri minute (2+2) igrali s igračem manje. To je bila izvrsna prilika »zagrebašima« da nastave povećavati razliku te nakon opće bezidejnosti u napadu Poreča, u 45. minuti Josip Valčić poentira za 33:17. Kod Poreča Šporčić nastavlja svoju solističku ulogu u napadu, dok »zagrebaši« zabijaju iz svih pozicija. Probali su Porečeni i s dubokom obranom i s »flasterom« na vanjskih igračima Zagreba spriječiti katastrofu, no u jučerašnjoj utakmici Zagrebu je sve išlo od ruke, dok se gosti u takvoj podređenoj situaciji nisu najbolje snašli. Do kraja susreta razlika je samo rasla u korist Zagreba i ona je tri minute prije kraja iznosila »plus 19«, da bi u samom finišu Poreč preko Lovrinovića ipak smanjio na visokih, ali potpuno zasluženih 43:26.

Dvorana Kutija šibica. Gledatelja 350. Suci: Gubica (Petrijevci), Milošević (Osijek).

ZAGREB: Uvodić (3), Kaleb 3, Kabengele 7, Valčić 5, Lelić 3, Anušić, Koloper 1, Toskić 4, Golić, Somić (19), Štrlek 6 (2), Horvat 11 (2), Terzić 3, Raković.

POREČ: Totić (11), Radžaković, Mataija, Šikanjić, Petrić 1, Veselinov 4, Matošević 1, Turković 2 (1), Lovrinović 4, Kovač 1, Šporčić 12 (2), Milinković (4), Gorenac, Gruičić.

Sedmerci: Zagreb 4 (4), Poreč 3 (3). Isključenja: Zagreb 8, Poreč 12 minuta.