Rukomet: Poreč – Gorica 34:32 (16:16)

17.09.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Gorica 34:32 (16:16)

Tek su se jednom domaćini uspjeli odvojiti na tek neznatnu razliku, u 18. minuti na najviših četiri gola (12:8), ali su ih gosti u narednih pet minuta uspjeli stići. U drugom poluvremenu prednost porečkih rukometaša nije uspjela prijeći tri gola razlike. Goričani su pak s druge strane u četiri navrata vodili s golom razlike, no veći dio utakmice protekao je u izjednačenom rezultatu.

Kod momčadi iz »Velog Jože« vrlo dobro je funkcionirala kontra, dok je šut izvana na postavljenu obranu i sama obrana mogla i bolje. Posebice je problema »Poreču« zadavao Černetić koji se često sa ili bez lopte zabijao u samo srce obrane domaćina. Oba vratara imala su daleko bolje prvo poluvrijeme (Totić 10, Bouček 12 obrana), te daleko slabije drugo.

Kako se bližio kraj nervoza je s obje strane rasla, pa je više od golova bilo i isključenja. U zadnje dvije minute ušlo se poravnatog rezultata kad je Turković postigao vrlo važan gol za domaćine za 32:31. Minutu i 15 sekundi prije kraja »Gorica« je šeprtljavo izgubila loptu u napadu, što je omogućilo Lovrinoviću da iz kontre podigne vodstvo na 33:31. Bobić je odmah pokušao uzvratiti, ali je Totić u vrlo važnom trenutku, minutu prije kraja uspio obraniti njegov udarac, da bi »točku na i« u sljedećem napadu postavio Šporčić za nedostižnih 34:31 koji je Mesarov na koncu samo uspio smanjiti.

Dvorana SRC »Veli Jože«. Gledatelja 350. Suci: Josip Posavec i Vladimir Sokol (oba Varaždin).

POREČ: Totić (14+0), Milinković, Borotić, Mataija 3, Šikanjić, Petrić, Veselinov 7, Matošević 3, Lovrinović 5, Turković 3 (1), Rađaković, Šporčić 6, Gorenac 3, Gruičić 4.

GORICA: Bouček (14+0), Dianić (4), Leskovec 1, Lazić 3, Černetić 9, Svalina, Bobić 1, Šimunić, Nedić 2, Turan 1, Jovičić, Mesarov 5, Škalić, Petrać 10 (7).

Sedmerci: Poreč 1 (1), Gorica 8 (7). Isključenja: Poreč 14, Gorica 20 minuta. Crveni karton: Nedić (13´ – grub prekršaj).