Rukomet: Pobjeda kao šlag na tortu

27.05.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Pobjeda kao šlag na tortu

Dugotrajnim pljeskom koji je trajao cijelu zadnju minutu utakmice ispratili su najvjerniji navijači rukometaše Poreča u njihovoj posljednjoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici, a oni su im se odužili još jednom sigurnom pobjedom te na koncu najsretnije nagradili i dresovima koji su završili visoko na tribinama. U derbiju cijelog proljetnog dijela prvenstva i izravnom dvoboju za prvo mjesto u Ligi 12, odnosno ukupno peto mjesto u prvoj ligi Porečani su očekivano nadvisili goste iz Zagreba i tako na najljepši mogući način zaključili jednu uspješnu sezonu.

Rezultatska neizvjesnost trajala je u prvih 20-ak minuta utakmice kad se uglavnom igralo »gol za gol«, a domaćini se nisu uspijevali odlijepiti na više od pogotka prednosti. U tom dijelu susreta Porečane je vukao Irfan Kovač koji je u prvom dijelu postigao sedam od svojih ukupno dvanaest zgoditaka. No, uz njega nije bilo inače raspoloženog Šporčića kojem ovom prigodom napadački jednostavno nije išlo, pa je svoj prvi zgoditak postigao tek u 17. minuti, ali se već do poluvremena popeo na pet golova. Gosti uglavnom poravnatom rezultatu moraju zahvaliti ponajviše raspoloženom Batinoviću koji je u prvom dijelu također postigao pet zgoditaka. U završnici prvog poluvremena domaćini su ipak ubacili u brzinu više i nešto čvršćom obranom uspjeli se odlijepiti na četiri razlike (20:16).

U dobrom ritmu ušli su potom Porečani u drugo poluvrijeme, pa je njihova prednost nastavila rasti i za prvih deset minuta igre dostigla i najviših osam razlike (28:20). Nakon toga nestalo je svake ozbiljnosti u utakmici koja se pretvorila u rukometnu reviju čime je najviše profitirala publika koja je pogotovo sa strane domaćina vidjela nekoliko atraktivnih poteza. Takvo odvijanje utakmice gosti su naravno iskoristili te su do kraja uspjeli prednost domaćina smanjiti na pristojna četiri gola zaostatka. Pored solidno raspoloženog vratara Totića u drugom su dijelu kod domaćina prednjačili Turković i Kovač, oba s pet zgoditaka, dok gosti svoj podnošljiv poraz mogu zahvaliti ponajviše vrataru Šunjiću koji je u drugom dijelu nanizao deset obrana.

Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja: 250. Suci: Joško Perdić, Hrvoje Ujaković (oba Split).

POREČ: Totić (12+1), Popović (1), Lovrinović 1, Borotić, Mataija 1, Šikanjić 1, Veselinov 4, Matošević 2, Turković 7 (1), Rađaković 1, Kovač 12 (1), Šporčić 7, Gorenac 2, Gruičić 2.

AGRAM MEDVEŠČAK: Sunjić (16+1), Tomić, Leskovec 6, Balić, Čale 2, Hadrović, Pašalić 4, Batinović 9 (1), Raić 4, Karabatić 3 (1), Gvozdanović 2, Musa 6.

Sedmerci: Poreč 3 (2), Agram Medveščak 4 (2). Isključenja: Poreč 8 minuta.