Booktiga 2024

Rukomet: Odluka do odmora – Zamet – Poreč 34:32 (19:13).

18.09.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Odluka do odmora – Zamet – Poreč 34:32 (19:13).

RIJEKA –

Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja: 500. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na Moru).

ZAMET: Bagarić, Sakić, Hrvatin 6, Laskač, Uzelac 6 (1), Vrkljan 2, Erstić, Stevanović, Banić, Prskalo 9 (1), Gojun 3, Saršon, Gruičić 5, Kolev 3.

POREČ: Ilić, Baretić 1, Mataija, Popov 5, T. Matošević 1, Pejaković, Turković, Šimunović, Maraković 12 (1), Šporčić, Matošević, Laković 4, Lisica 6, Gorenac 3.

Sedmerci: Zamet 4 (2), Poreč 2 (1). Isključenja: Zamet 4, Poreč 10 minuta.

Rukometaši »Zameta« su pred ispunjenim tribinama dvorane na Kozali boljom igrom u prvom poluvremenu matirali lidera na ljestvici »Poreč« i ostvarili važnu pobjedu u jurnjavi za ulaskom u Ligu za prvaka. Goste, predvođene riječkim trofejnim reprezentativcem Valterom Matoševićem, domaćini su iznenadili već od početnih minuta i dobrom obranom vrlo brzo odmakli na pristojnu razliku. Riječki golman Stevanović i obrana 3-2-1 počeli su dobro funkcionirati i zahvaljujući tome Zamećani su plasirali seriju od 4:0, te su golom Hrvatina u 6. minuti vodili 5:1. To je bilo samo hvatanje zaleta za novu seriju od šest golova okončanu u 14. minuti za 11:3. Domaćini su tada malo posustali, pa raspoloženi Maraković u 19. minuti smanjuje na 12:9. Riječani ipak okončaju poluvrijeme sa šest golova razlike, 19:13.

I u 42. minuti Zamećani su imali pristojnu razliku (26:18), ali je onda umor počeo uzimati danak, pala je koncentracija, a na drugoj strani redale su se zapažene Matoševićeve obrane. Približavanjem finiša pobjeda Riječana je odjednom postala upitna. Laković je u 58. minuti smanjio na samo 33:31. Domaćini su se usprkos promašajima uspjeli othrvati ovom iskušenju, a Prskalo je golom u posljednjoj minuti odagnao svaku dilemu.