Rukomet: Mlađe uzrasne kategorije su i ovog vikenda bile vrlo uspješne.

28.11.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Mlađe uzrasne kategorije su i ovog vikenda bile vrlo uspješne.

U dvorani "Veli Jože" se danas odigralo prvo kolo zimske lige za uzrast dječaka, u kojem su nastupali ekipe iz Novigrada, Poreča i Rovinja. U prvom susretu su porečani pobijedili Novigrad rezultatom 13:6, da bi odmah nakon toga savladali i ekipu Rovinja sa tijesnih 7:6, pogotkom kojeg je sekundu prije kraja postigao Tim Thoss sa 23 metra udaljenosti. U trećoj utakmici, Rovinj je savladao Novigrad rezultatom 8:7.

Za ekipu "Poreča" su nastupali: Dino Peruško-Marko, Arian Žužić, Marko Jelovac 1, Ivan Laković, Stefano Benčić 2, Damiano Damjan, Antonio Grgić 3(2), Kristian Radošić 4, Luka Radovčić, Luka Ðidara 1, Tim Thoss 7, Endi Topić 2, Filip Kadum i Mateo Štifanić – trener: Vladimir Brčić.

Paralelno sa njima su u isto vrijeme igrali kadeti svoju zimsku ligu, gdje su u tri nastupa zabilježili tri pobjede na parketu pulske dvorane "Mladost". Pobijeđeni su redom: Rovinj 15:11, Buzet 16:14 i na kraju domaćin "Arena" rezultatom 20:13. Kadeti su nastupali u slijedećem sastavu: Damir Šehić, Ivan Gogala 5, Matija Rađaković 7, Marko Čanić 1, Mario Galijot 10 (3), Igor Perhat 16, Matija Jekić 4, Saša Barna 2, Ante Ðidara 4, Saša Krajinović, Toni Močibob, David Fanjkutić 1 i Dalibor Prelac – trener: Miroslav Mataija.

Jučer je druga ekipa Poreča igrala prvenstvenu utakmicu 11 kola III HRL – zapad 2, u kojoj su nakon teške borbe i zaostatka od čak 6 pogodaka uspjeli slaviti sa 28:27. Velika je to pobjeda ove ekipe, prva gostujuća (igralo se je u Crikvenici), koja upućuje da se bolje radi na treninzima i da polako dolaze dobri rezultati. U prvom poluvremenu se sve do 15 minute vodila ravnopravna borba – 9:9, da bi iskusniji domaćini poveli sa 4 pogotka i tako zaključili prvo poluvrijeme rezultatom 14:10. U nastavku prednost domaćina se penje na +6 u 42 minuti – 18:12, no tada gosti polako dodaju "gas", te sa dvije mini serije od 0:3 i 0:4 sustižu domaćina na 20:20, a igrala se 52.minuta. Slijedi period igre u kojem domaćini stalno vode, 21:20, 22:21, 23:22, 24:23, da bi gosti sa dva pogotka za redom prvi puta poveli 24:25. Domaćin se ne predaje, slijede dva nova izjednačenja, a onda Igor Perhat dovodi goste u vodstvo 26:28 minutu prije kraja utakmice, što je dovoljno domaćinu samo za smanjenje na konačnih 27:28.

Treba istaći veliku borbenost ekipe gdje je prednjačio Marko Tomić, vrlo dobre vratare Marka Rudonjića i Damira Šehića, te odlične strijelce Maria Galijota i Igora Perhata. Utakmicu će posebno pamtiti i Marko Šimunić kojemu je to bio prvi prvenstveni susret za tu ekipu, nakon što se poslije duge pauze izazvane povredom vratio na rukometni teren i svoj povratak okrunio pogotkom.

"Mornar" (Dramalj) – "Poreč" 27:28 (14:10)

Suci: Predrag Krmek i Emilio Stančić Nadzornik: Milan Blagovčanin (svi iz Rijeke)

Marko Rudonjić, Matija Rađaković 5, Ante Ðidara, Marko Šimunić 1, Mario Galijot 8(1), Igor Perhat 9, Danijel Šimičić, Jurica Martuslović, Matija Jekić, Marko Radović, Ivan Gogala 2, Marko Tomić, Kristijan Sliško 2 i Damir Šehić.