Booktiga 2024

Rukomet: Karlovac – Poreč 30:28 (13:15)

18.02.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Karlovac – Poreč 30:28 (13:15)

Porazom u osmini finala u Karlovcu od istoimenog domaćina rukometaši »Poreča« oprostili su se od Kupa Hrvatske premda su gotovo 55 minuta susreta bili u vodstvu. »Karlovac« je poveo na samom početku susreta 4:2, no potom su Porečani fantastičnom serijom 8:0 u sljedećih 14 minuta igre otišli na svoju najvišu prednost na ogledu 10:4. No od tada su Karlovčani počeli primjenjivati svoje najjače oružje, izrazito agresivnu igru, i do poluvremena su zaostatak uspjeli svesti na svega dva gola (13:15). Unatoč očito nepovoljnim uvjetima za normalno igranje rukometa koji su vladali na parketu gosti su svoju prednost uspijevali održavati sve do 50. minute, kada su vodili 28:24. Od toga trenutka kao da se u redove Poreča uvukla neka blokada, napravili su nekoliko tehničkih grešaka u napadu, domaći vratar Sladoljev zaključao je svoja vrata i gosti su u završnih deset minuta ostali bez postignutog gola. S druge strane, domaćini su do kraja serijom 6:0 napravili preokret i proslavili ulazak u četvrtfinale državnog kupa

Karlovac, SSD »Mladost«. Gledatelja 200. Suci Vjekoslav Lovrić i Hrvoje Petković (obojica Zagreb).

KARLOVAC: Sladoljev, Brkić, Rizzi, Benković 2, Obran 1, Đamković 9 (6), M. Štrucelj 3, Laskać 3, Samardžija 1, Mirković, Višnjić 3, Magdić 1, Požega 7, D. Štrucelj.

POREČ: Totić, Milinković, Rađaković, Kovač 3, Mataija 2, Šikanjić, Petrić, Matošević 4, Lovrić 1, Turković 6 (6), Šporčić 6, Veselinov 1, Gorenac, Gruičić 5.

Sedmerci: Karlovac 6 (6), Poreč 7 (6). Isključenja: Karlovac 8, Poreč 4 minute.