Valfresco Uskrs S

RK "Poreč" – RK "Perutnina Pipo IPC" 34:30 (21:12)

22.09.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / RK "Poreč" – RK "Perutnina Pipo IPC" 34:30 (21:12)

Dvorana SRC >Veli Jože<. Gledatelja 500.
Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek).

POREČ: Milinković (2+0), V. Matošević (15+0), Ilić, Borotić 3, Mataija 1, Popov 3, Božić, T. Matošević 4, Turković 1, Maraković 10 (1), Šporčić 2, Laković 4, Lisica 6, Gorenac.

PERUTNINA PIPO IPC: Martinović (15+1), Lončarić (2+1), Raguž 5, Kavran, Baltić 3, Varga, Pohovski, Borković 3, Lesjak 3, Zadravec 2, Belko 5, Malner 5 (4), Mesarić 2, Batinić 2.

Sedmerci: Poreč 3 (1), Perutnina Pipo IPC 5 (4).

Isključenja: Poreč 12, Perutnina Pipo IPC 2 minute.

Nakon prvog poraza prije pet dana u Metkoviću, rukometaši >Poreča< vratili su se na pobjedničku stazu svladavši u derbiju do sada vodeću i jedinu momčad s maksimalnim učinkom, čakovečku >Perutninu Pipo IPC<. Donekle izjednačena utakmica trajala je prvih 15 minuta i vodstva domaćina 6:4, a onda su Porečani ubacili u višu brzinu i uz fenomenalnog Valtera Matoševića na vratima, koji je u sljedećih 15 minuta nanizao sedam obrana, te uz raspoložene Marakovića, Tomislava Matoševića i Lisicu u napadu, do odmora otišli na ogromnih devet golova razlike (21:12). U prvom napadu drugog poluvremena Porečani su preko Marakovića podigli razliku i na najviših deset pogodaka (22:12). Činilo se u tom trenutku da će osigurati pobjedu do kraja za momčad iz >Velog Jože< biti stvar rutine, no s time se nisu složili i gosti, točnije njihov vratar Martinović koji se u nastavku razbranio, a i rukometaši >Poreča< nanizali su nekoliko pogrešaka i malo po malo gosti su do 44. minute spustili prednost domaćina na svega tri gola (22:25). U nastavku se vodila velika borba u kojoj su Porečani ponovno nastojali pobjeći na sigurnu razliku, odlijepivši se u nekoliko navrata na pet golova. Uporni gosti nisu se predavali, a u nekoliko navrata publika je burno reagirala i na dvojbene sudačke odluke. Dva precizno izvedena sedmerca Malnera pri kraju dovela su minutu do kraja susreta Čakovčane na svega dva gola zaostatka (30:32), ali je tada loptu odluke u ruke uzeo Maraković i 1.15 minuta prije sirene postigao presudan pogodak, koji je Laković još oplemenio jednim pogotkom za konačnih 34:30. RK Poreč, Kristijan Klarić – Glas Istre