Ritmička gimnastika: POREČANKAMA 7 MEDALJA NA POJEDINAČNOM I EKIPNOM PRVENSTVU HRVATSKE!

skupna2
15.10.2018. 08:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Ritmička gimnastika: POREČANKAMA 7 MEDALJA NA POJEDINAČNOM I EKIPNOM PRVENSTVU HRVATSKE!

Proteklog vikenda u Puli u dvorani Mate Parlova održano  je 27. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici  A programa  na kojem su se natjecale 73 gimnastičarke iz 11 hrvatskih klubova.
Za porečki klub nastupile su 4 gimnastičarke pod vodstvom trenerica Jane Oplanić, Natalije Tvrtković te sutkinje Carle Roberte Jugovac Podvezanec i još jednom dokazale da su najbolje ne samo u Istri već i u vrhu Hrvatske.

Mlađa kadetkinja Gresa Ramadani nastupila je sa 4 vježbe i bila vrlo uspješna pa je u vježbi bez rekvizita osvojila zlatnu medalju, u vježbi sa čunjevima srebrnu, a u vježbi sa obručem brončanu medalju.
Kadetkinja Petra Belević  također je nastupila sa 4 vježbe i u jakoj konkurenciji za malo ostala bez medalje te je osvojila 4. mjesto u vježbi sa vijačom, te 5. mjesto u vježbi u sa obručem.
Kadetkinja Ana Cvitković je prvi put nastupila u A programu i osvojila 10. mjesto u vježbi sa trakom te 11. mjesto u vježbi sa obručem.
Najuspješnija je bila seniorka Laura Božić koja se natjecala sa 4 vježbe i osvojila 3 zlata i jednu broncu u konkurenciji od 9 seniorki.

Natjecateljice i dalje nastavljaju sa radom i već idućeg vikenda seniorka Laura Božić putuje u Osijek na međunarodni Rondo kup, a za 15 dana Porečanke putuju na  međunarodni turnir na Maltu.