Ritmička gimnastika: LAURA BOŽIĆ DVOSTRUKA PRVAKINJA HRVATSKE

27.10.2014. 22:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Ritmička gimnastika: LAURA BOŽIĆ DVOSTRUKA PRVAKINJA HRVATSKE
krsg23pph

Na 23. pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u ritmičkoj gimnastici u kojem je sudjelovalo  oko 50 takmičarki iz 9 hrvatskih klubova ( GK Aura, KRG Leda, ZTD Hrvatski sokol, GK Maksimir, KRG Zagreb iz Zagreba, GK Vindija iz Varaždina, KRŠG Rondo iz  Osijeka, KSRG Gazela iz Pule, te KRSG Poreč)   članice  Kluba
ritmčko sportske gimnastike „Poreč“ ponovo su  u državnom  vrhu.
U konkurenciji od 8 juniorki  Laura Božić osvojila je dvije zlatne medalje u vježbi  sa čunjevima i  vježbi sa trakom, te srebro u vježbi sa loptom.
Laura je državna reprezentativka  i višestruka državna prvakinja, kategorizirana sportašica od strane HOO, te osvajačica oko 100 medalja na državnim i međunarodnim natjecanjima, a ove godine je predstavljala Hrvatsku i na Europskom prvenstvu u Azerbajdžanu.
Lara Knapić, također juniorka osvojila je brončanu medalju u vježbi sa obručem,  5. mjesto u vježbi sa trakom,  te 5. mjesto u vježbi  sa čunjevima.

Kadetkinja Antea Hočevar osvojila je 9. mjesto u vježbi sa loptom, te 12. mjesto u vježbi sa obručem, dok je također kadetkinja  Eva Fiškuš osvojila 10. mjesto u vježbi sa obručem, te 12. mjesto u vježbi sa loptom.

Ritmičarke uz školske obveze  svakodnevno treniraju po tri sata u sportskoj dvorani „Žatika“ u Poreču, a  vikendima odlaze  na natjecanja.