odbojkaska-lopta
02.11.2017. 10:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Proteklog tjedna odbojkašice Poreča bile su u punom pogonu, te su tako nastupile gotovo sve takmičarske ekipe

Krenimo od najmlađih MINI ODBOJKE godište 2007/08 koje su nastupile sa dvije ekipe na turniru Županijske lige u Pazinu, ponešto zbog uzbuđenja i treme zbog prvih službenih utakmica uspjele su zabilježiti dvije pobjede te četiri minimalna poraza. Ali svojim zalaganjem na treninzima nagovještaju da se opet dolazi jedna dobra i uspješna generacija.

Mlađe kadetkinje nastupile su u Puli sa dvije ekipe Poreč 1 i Poreč 2 gdje su odigrale dvije derbi utakmice protiv ekipa odbojkaških klubova Veruda i Pula, ekipa sa kojima su do ovoga kola dijelile prva tri mjesta. Ekipa Poreč 1 pokazala da je trenutno najbolja ekipa te zabilježile dvije sigurne pobjede od po 2 : 0 čime su zasjele na čelo Županijske lige sa 6 pobjeda iz set razlikom 12 : 0, dok su njihove nešto mlađe i neiskusnije suigračice iz ekipe Poreč 2 doživjela dva poraza.

Kadetska ekipa je također nastupila u Puli te je u utakmici protiv ekipe Odbojkaškog kluba Pula zabilježila sigurnu 3 : 0 pobjedu te najavila pohod na prvo mjesto u Županiji.

U sklopu natjecanja u 1.B Hrvatskoj odbojkaškoj ligi mlada ekipa Poreča (nastupaju kadetkinje i mlađe kadetkinje) odigrala je utakmicu 4. kola u Čavlima protiv ekipe OK Grobničan i nakon velike borbe izgubila od puno iskusnije ekipe rezultatom 3 : 0 vjerujemo kako će ubrzo krenuti i pobjednički niz ove mlade ekipe.

I šećer na kraju u Velom Joži je jučer navečer u sklopu SUPERLIGE odbojkaški klub Poreč je odigrao utakmicu 4. kola te u iznimno uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici pobijedio ekipu OK Olimpik iz Zagreba rezultatom 3 : 1 (15 : 25; 25:22; 25:23; 25:19) nakon 96 minuta igre. Nakon loše odigranog prvog seta mlade porečanke su krenule od drugog seta u novu utakmicu te u atraktivnoj igri punoj obrata kvalitetnih obrana i napada zasluženo pobijedile. Za ekipu Poreča nastupile su : Fatorić, Brletić, Makovac, Grbavica, Todorović, Burilo, Zahirović, Levak, Žužić, Fabris, Brajković, Licul.