Proglašeni su i najbolji boćari i boćarski kolektivi Istre za 2017.

Najbolji za 2017.
20.04.2018. 17:59; Učitavanja: 150; Početna / Sport / Proglašeni su i najbolji boćari i boćarski kolektivi Istre za 2017.

U sklopu svečane sjednice Skupštine, povodom proslave 25 godina Istarskog boćarskog saveza, u Domu kulture u Vižinadi proglašeni su i najbolji boćari i boćarski kolektivi Istre za 2017. godinu. 

Najbolja boćarica: Nives Jelovica (Labin)

  • – na Europskom prvenstvu u talijanskom Saluzzu osvojila naslov europske prvakinje zajedno s reprezentativnim i klupskom kolegicom Tanjom Grubišom.
  • – na prvenstvima Hrvatske osvojila tri zlatne (pojedinačno klasično, precizno izbijanje i parovi) i jednu brončanu medalju (bližanje i izbijanje u krug).
  • – popravila vlastiti hrvatski rekord u preciznom izbijanju koji sada iznosi 33 punta

Najbolji boćar: Nenad Tadić (Istra Poreč)

  • – na prvenstvima Hrvatske osvojio jednu zlatnu (parovi) i dvije brončane medalje (pojedinačno klasično i precizno izbijanje).

 Najbolji junior: Vedran Glavić (Ročko Polje)

  • – na prvenstvu Hrvatske osvojio jednu zlatnu (bližanje i izbijanje u krug), te po dvije srebrne (parovi i štafetno izbijanje) i brončane medalje (pojedinačno klasično i brzinsko izbijanje).

 Najbolji kadet: Karlo Pavletić (Ročko Polje)

  • – na prvenstvima Hrvatske osvojio dvije brončane medalje u bližanju i izbijanju u krug, u kadetskom i juniorskom dobnom uzrastu.

 Najbolja ekipa: ženska ekipa Boćarskog kluba Labin

  • – polufinalist europskog Kupa prvaka
  • – prvak Hrvatske

 Najbolja momčad: Boćarski klub Pazin

  • polufinalist europskog Kupa prvaka
  • – 4. mjesto u Prvoj HBL

 Prigoda je kao i obično iskorištena kako bi se dodijelili pehari prvacima istarskih boćarskih liga za prošlu sezonu 2016/17.:

  • Prva A IBL – BK Valtura
  • Prva B IBL – BK Selca Bračana
  • Druga IBL sjeve – BK Červar
  • Druga IBL jug – BK Sošići
  • Treće IBL Buzet Umag – BK Brda, Sovinjska Brad
  • Treća IBL Poreč – BK Sveti Lovreč mladi
  • Treća IBL Pazin Rovinj – BK Foli
  • Treća IBL Labin Pula – BK Pula Squalus
  • BL Bujštine – BK Savudrija
  • BL Buzet Pazin – BK Krušvari
  • BL Poreč – BK Vrsar
  • BL Labin – BK Jedinstvo, Nedešćina
  • BL Pula – BK Šajini

Nagrađeni su i najuspješniji pojedinci po disciplinama u prvim i drugim istarskim ligama za prošlu, 2016/17. godinu.

Prva A IBL:

  • Bližanje i izbijanje u krug – Nenad Ikić (Valtura)
  • Brzinsko izbijanje – Nikola Jedrejčić (Lindar)
  • Precizno izbijanje – Zdenko Sinčić (Uljanik Standard, Pula)

Prva B IBL:

  • Bližanje i izbijanje u krug – Mirko Perhat (Vižinada)
  • Brzinsko izbijanje – Dino Jermaniš (Selca Bračana)
  • Precizno izbijanje – Gianfranco Santoro (Selca Bračana)

Druga IBL sjever:

  • Bližanje i izbijanje u krug – Milan Valenta (Fameia Novigrad)
  • Brzinsko izbijanje – Ivan Labinjan (Červar)
  • Precizno izbijanje – Ante Jurica (Nova Vas)

 Druga IBL jug:

  • Bližanje i izbijanje u krug – Andrej Buršić (Potpićan Italpan)
  • Brzinsko izbijanje – Alfred Hek (Reginex, Pazin)
  • Precizno izbijanje – Sandro Jurman (Sošići)

IBS K.K.

Galerija slika uz članak

Print Friendly, PDF & Email