PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Gorica 24:24 (10:12)

13.02.2016. 23:08; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Gorica 24:24 (10:12)
2016-02-13_23h07_36

Zanimljivu utakmicu, s puno obrata, odigrali su Porečani i turopoljci. Na kraju je okončano s najpravednijih 24:24, s kojim mogu biti zadovoljni jedni i drugi, domaći možda čak i malo više, jer su igrali u okrnjenom sastavu bez nekoliko važnih igrača.

Gosti su odmah od početka dali do znanja kako u poreč nisu došli na izlet, već su čvrsto riješeni dokopati se bod(ov)a. Prvi su poveli, a već u 12.minuti imali dva gola „Fore“, pogodio je Bura za 3:5, da bi u 19. isti igrač podigao na +3, 4:7. Slijedi dvominutni „blick-krik“ domaćih, pa semafor u 21. pokazuje poravnanje, 7:7. No, bio je to „labuđi pjev“ Porečana, jer gosti nanovo postižu dva uzastopna gola, a u 28. golom Ferenčine biježe na novih tri, bilo je 9:12. Ipak prvi dio zaključuje Perić, pa se na predah odlazi s podnošljivijih 10:12.

Domaći drugi dio započinju furiozno, pa s tri uzastopna gola, zadnji je bio Perićev u 34.minuti, stižu do prvog vodstva na utakmici. Slijedi, sve do kraja, igra „gol za gol“, u kojoj prednost ide s jedne na drugu stranu, ali nitko nije imao više od +1 prednosti. Ferenčina je 10-im golom večeras, u 59.minuti, doveo goste na korak do punog uspjeha, ali je u zadnjoj isključen, pa je Perajica sve ponovno vratio na početak, kasnije se pokazalo za konačnih i najpravednijih 24:24. Zadnji je probao Laljek ali je njegov udarac okončao u domaćem bloku.