Porečki košarkaši pokradeni u Malom Lošinju

11.02.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki košarkaši pokradeni u Malom Lošinju

U susretu košarkaške A-2 lige Zapad 11.veljače 2007.godine porečki košarkaši gostovali su kod "Jadranke" u Malom Lošinju. U prve dvije četvrtine igra je bila ravnopravna i na odmor se otišlo s rezultatom 37 : 37.

U trećoj četvrtini igrači "Jadranke" vode s 2 koša razlike. U posljednjoj četvrtini košarkaši "Poreča" stišću i nakon 4 minute vode sa 12 koševa razlike:

( "Jadranka" – "Poreč" 59 : 71) .

Igrači "Jadranke" tada otpočinju, drugu vrstu igre, koja nije košarka, povlače suce za ruke, prijete, psuju, jednom riječju pritisak koji ne spada u sport. Čudo se dogodilo, iako prethodnih 5 minuta nisu postigli ni koš, sada sve sudačke odluke odlaze na stranu košarkaša " Jadranke". Sudac Zoran Žagar čak viče na trenera KK "Poreč", Tonija Cerina.

Razlika se topi, no ni to nije dovoljno, pa sekundu prije kraja u izgubljenoj situaciji za "Jadranku" , Baki i Z.Žagar dosudjuju kaznene udarce. Sve ovo je promatrao i delegat Komadina, takodjer iz Rijeke.

Nakon utakmice trener KK "Poreč", Toni Cerin zahvalio se svojim igračima na borbenosti i fer igri, i rekao da ovakvo sudjenje unazadjuje košarku i sport.

"Jadranka" – "Poreč" 79 : 77

( 21 : 20 ) ( 16 : 17 ) ( 22 : 20 ) ( 20: 20 )

"Jadranka" : Tariba ( 24), Budinić ( 25),Jakovljević (11), Honetek (6), Topić (6) i Mužić (7)

"Poreč" : Bezmalinović ( 3 ), Prostran ( 12 ), Vlizlo ( 15 ), Jelavić ( 6 ), Benković ( 22 ), Gaćina ( 19 )

za Porestinu.info: R.V.Aleksić