Nagrađeni učenici i učitelji sa ravnateljicom Umjetničke škole Poreč i Gradonačelnikom Erbezza
26.06.2018. 15:50; ; Početna / Kultura / Porečki harmonikaši ponovno pobijedili osvojivši 13 prestižnih nagrada i pokala u Erbezzu (IT)

U Erbezzu, u blizini Verone u Italiji 23. i 24. lipnja 2018. održao se Međunarodni festival harmonike „27a  Festa internazionale della Fisarmonica“,  tradicionalno natjecanje koje se odvija u raznim disciplinama, podijeljenima po kategorijama, dobnim skupinama, za soliste, komorne ansamble i orkestre.

Porečki harmonikaši  natjecali su se u različitim kategorijama i ovaj put pobijedili te osvojili najviše nagrade i pokale: 7 prvih nagrada, 4 druge nagrade i 2 treće nagrade.

U A kategoriji (natjecatelji do 10 godina starosti), učenik Gabriel Momić, II. razred harmonike u klasi profesora savjetnika Paola Peruška,  osvojio je prvu nagradu, prvo mjesto i pehar natjecanja sa 97 bodova od mogućih 100 bodova.

U A kategoriji, učenica Lara Viktoria Korenić, III. razred harmonike u klasi profesorice Tamare Ignjatović, osvojila je prvu nagradu i pehar sa 96 bodova.

U A kategoriji, učenik Leo Jurković, I. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Vilijane Šugar, osvojio je prvu nagradu i pehar sa 96 bodova.

U A kategoriji, učenica Lena Pelaić, II.razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Ana Šterpin Zagoranski, osvojila je drugu nagradu i pehar sa 93 boda.

U A kategoriji učenik Leon Stanislav Mrkobrada, I. razred harmonike u područnom odjelu Vrsar, u klasi profesora savjetnika Paola Peruška,  osvojio je drugu nagradu i pehar natjecanja, sa 92 boda.

U A kategoriji, učenica Leona Janko, II. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Ana Šterpin Zagoranski, osvojila je drugu nagradu i pehar sa 91 bodom.

U B kategoriji (natjecatelji do 12 godina starosti), učenica Vita Blažević, IV. razred harmonike u klasi profesora savjetnika Paola Peruška, osvojila je prvu nagradu, prvo mjesto i pehar sa 98 bodova.

U B kategoriji, učenik Gabriel Milohanić, IV. razred harmonike u klasi profesorice Tamare Ignjatović, osvojio je prvu nagradu, drugo mjesto i pehar sa 97 bodova.

U B kategoriji, učenik Filip Žiković, IV. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Vilijane Šugar osvojio je drugu nagradu i pehar sa 95 bodova.

U B kategoriji učenica Roberta Brčić, IV. razred harmonike u klasi profesorice mentorice Anamarije Lovrečić, osvojila je treću nagradu i pehar sa 90 bodova.

U C kategoriji, učenica Stella Ljubović, IV. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Vilijane Šugar, osvojila je prvu nagradu, prvo mjesto i pehar sa 96 bodova.

U C kategoriji, učenik Luka Kramar, III. razred harmonike u klasi profesora savjetnika Paola Peruška, osvojio je treću nagradu i pehar sa 90 bodova.

U kategoriji orkestara, Harmonikaški orkestar Umjetničke škole Poreč pod vodstvom profesorice savjetnice Ane Šterpin Zagoranski, osvojio je prvu nagradu i posebnu plaketu natjecanja „Wolmer Beltrami per miglior esecuzione“ sa osvojenih 99 bodova. Posebno je pohvalno što su sa učenicima u  orkestru svirali i učitelji porečke škole Anamarija Lovrečić, Tamara Ignjatović i Hrvoje Hleb.

Učenici i učitelji Umjetničke škole Poreč posebno su pohvaljeni i nastupali su na Gala koncertu pobjednika natjecanja. U prepunoj, velikoj sportskoj dvorani gdje je održan Završni spektakularan koncert, među ostalima, čestitke porečkim učenicima i učiteljima uputio je i Gradonačelnik Erbezza Lucio Campedelli. Gradonačelnik je uručio posebnu plaketu i čestitao ravnateljici Sanjici Sari Radetić na dugogodišnjim nastupima i svim osvojenim nagradama i pobjedama učenika i učitelja porečke glazbene škole u Erbezzu. Svojim su briljantnim nastupima, laureati A, B i C kategorije to potvrdili i na ovogodišnjem Gala koncertu te oduševili publiku redom Gabriel Momić, Vita Blažević, Stella Ljubović i orkestar Umjetničke škole Poreč, koji je svojim nastupom zaključio Završni koncert i zatvorio cijeli festival. Veliki je to bio doživljaj i čast da su porečki harmonikaši svirali na istom koncertu sa svjetski priznatim umjetnicima i članovima ocjenjivačkog suda: Vanio Testi (Italija), Eugenia Cherkazova (Ukrajina),  Gianluca Campi (Italija).

Iako su već ljetni praznici, porečki su harmonikaši i dalje vrijedni i marljivi te fasciniraju svojim nastupima i pobjeđuju gdje god dođu, pa tako i Erbezzu u Italiji!