Booktiga 2024

Porečke ritmičke gimnastičarke uspješno otvorile sezonu nastupom na Leda cup-u u Zagrebu

IMG_5683
20.03.2018. 00:50; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičke gimnastičarke uspješno otvorile sezonu nastupom na Leda cup-u u Zagrebu

Proteklog su  vikenda  gimnastičarke kluba ritmičko sportske gimnastike Poreč započele proljetnu sezonu natjecanja na međunarodnom turniru LEDA CUP-u u Zagrebu,  gdje je nastupilo oko 400 gimnastičarki iz 11 europskih država (Austrije, BiH, Bugarske, Češke, Estonije, Italije, Mađarske, Slovenije, Srbije, Rusije i Hrvatske).
U izrazito jakoj konkurenciji ritmičarke su nastupile dobro i osvojile vrlo dobre plasmane.

U B programu je nastupilo 5 porečkih  gimnastičarki: u kategoriji mlađih kadetkinja  Nina Sladonja osvojila je 11. mjesto u vježbi bez rekvizita, u kategoriji kadetkinja Jelena Kraljević osvojila je 6. mjesto u vježbi sa obručem, a Pia Kovačić 10. mjesto u vježbi sa obručem.
Juniorka Ana Cvitković osvojila je 3. mjesto u vježbi sa obručem, a Ivana Kraljević 4. mjesto također u vježbi sa obručem.

U A programu nastupile su dvije porečke  gimnastičarke. U kategoriji mlađih kadetkinja Gresa Ramadani osvojila je 3. mjesto u vježbi sa obručem, te 16. u vježbi bez rekvizita, dok je kadetkinja Petra Belević osvojila 5. mjesto u vježbi sa obručem, 7. mjesto u vježbi sa čunjevima te 12 mjesto u vježbi sa loptom.

Gimnastčarke nastavljaju sa treninzima pod vodstvom svojih trenerica Jane Oplanić i Natalije Tvrtković jer odmah poslije proljetnih praznika  odlaze na  međunarodni Aura cup koji će se održavati od 06-08.04.2018. također u Zagrebu.