Porečke ritmičke gimnastičarke najbolje u Istri

22.05.2015. 08:41; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičke gimnastičarke najbolje u Istri
IMG_0740

U subotu dana 16.05.2015.  u Puli u školskoj dvorani Veli vrh  održana je Zavšnica kupa Hrvatske – regija zapad u rimtičkoj gimnastici. Porečanke su opet  pokazale da su vodeći klub u Istri osvojivši medalje u svim uzrastima.

U kategoriji „mini“ 1. mjesto osvojila je Petra Belević u vježbi bez rekvizita.
U kategoriji „mlađih kadetkinja“ 1. mjesto osvojila je Isabella Garić Touma,  Nina Puniš je osvojila 2. mjesto, dok je  Eva Leona Komšić osvojila 6. mjesto.

U kategoriji „kadetkinja“ 1. mjesto osvojila je Emily Knapić, Katarina Garić Touma 2. mjesto, Nola Božić 6. mjesto, te Valentina Garić Touma 7.mjesto.

Juniorka Karla Vukoja osvojila je zlatnu medalju, seniorka Ana Vukoja također zlatnu medalju, te Anja Ostojić srebrnu medalju.

Odličnim rezultatima Porečanke Petra Belević, Isabela Garić, Nina Puniš, Emily Knapić, Katarina Garić, Karla Vukoja, Ana Vukoja i Anja Ostojić su osigurale plasman u Završnicu kupa Hrvatske  koja će se održati u Zagrebu 30.05.2015.

Tjedan prije u Puli u dvorani Mate Parlov održan je međunarodni Gazela cup na kojem su se natjecale    gimnastičarki iz 13 klubova iz 7 srednje europskih država.  Najbolje plasirana je bila najmlađa naša natjecateljica Petra Belević  osvojivši srebrnu medalju, dok je kadetkinja Emily Knapić osvojila brončanu medalju.
Nina Puniš je osvojila 8. mjesto, Eva Leona Komšić 13. mjesto, Isabella Garić Touma 8. mjesto, te Nola Božić 10. mjesto.

A naša najbolja natjecateljica seniorka Laura Božić provela je tjedan dana u Bjelorusiji u Minsku gdje se natjecala kao najmlađa Hrvatska reprezentativka na Europskom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici. Laura je jako dobro nastupila i zajedno sa još dvije gimnstičarke iz Hrvatske  ekipno je  osvojila 25. mjesto.  Laura se osobito istaknula u vježbi sa obručem gdje je ostvarila 45. mjesto sa 14.450 bodova,  te najbolji hrvatski plasman.

Lauru čeka radno ljeto tijekom kojeg će se pripremati za 34. Svjetko prvenstvo u ritmičkoj gimnastici koje će se održati u Stuttgartu u rujnu ove godine, a u narene dvije godine od Laure se očekuje maximum  u njenoj sportskoj karijeri.