Porečke ritmičarke uspješno otvorile novu natjecateljsku sezonu

IMG_7033
31.01.2017. 18:20; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičarke uspješno otvorile novu natjecateljsku sezonu

U subotu je u Caorlima, pokraj Venecije održan 2. međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici na kojem je nastupilo ukupno 170 gimnastičarki iz 7 zemalja (Italija, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Srbija, Španjolska i Hrvatska), 82. u silver i 88 u gold programu.

U silver programu natjecale su se četiri Porečanke. Najmlađa Gresa Ramadani osvojila je tri medalje: zlatnu u vježbi sa obruče, brončanu u vježbi bez rekvizita, te srebrnu u ukupnom poretku.

Mlađa kadetkinja Petra Belević u svojoj kategoriji je osvojila dvije zlatne medalje u vježbama sa loptom i čunjevima.

Kadetkinja Emily Knapić osvojila je tri medalje, srebrnu u vježbi sa loptom, brončanu u vježbi sa obručem, te broncu  u ukupnom poretku.

Juniorka Nola Božić osvojila je 5. mjesto u vježbi sa loptom, te 9. mjesto u vježbi sa obručem.

U gold programu nastupila je jedino seniorka Laura Božić i osvojila zlatnu medalju u vježbi sa obručem, te 4. mjesto u vježbi sa loptom.

Bio je ovo iznimno naporan turnir koji je trajao od 8 ujutro do 22 sata navečer, a suđenje se odvijalo po novom Pravilniku koji je stupio na snagu od nove godine.