Booktiga 2024

Porečke ritmičarke, Gesa Ramadani i Laura Božić osvojile medalje u Zagrebu

L. B.
27.03.2017. 00:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičarke, Gesa Ramadani i Laura Božić osvojile medalje u Zagrebu

U subotu je u Zagrebu održan međunarodni turnir “Leda cup” (A program), a u nedjelju “12. turnir prijateljstva” (B program), na kojima se natjecalo 28 klubova iz 10 Europskih država (Austrije, BiH, Crne Gore, Češke, Mađarske, Norveške, Srbije, Slovenije, Ukraine i Hrvatske).

Na turniru prijateljstva se natjecala  naša najmlađa natjecateljica Gresa Ramadani i u konkurenciji od 40 natjecateljica zauzela  visoko treće mjesto i osvojila brončanu medalju u vježbi sa obručem.

Na Leda cupu  se natjecala najstarija serniorka Laura Božić i u konkurenciji od 13 seniorki osvojila tri zlatne medalje (višeboj, vježba sa čunjevima i vježba sa trakom).

Laura je proteklog vikenda (17-19.03.2017.) bila u Kievu u Ukraini gdje se natjecala na 22. Deriugina cupu i Grand prixu 2017. na kojem su nastupile 22 države. Laura je ukupno zauzela 11. mjesto u višeboju, a najbolji rezultat ostvarila je u vježbi sa loptom gdje je osvojila visoko 6. mjesto.

Pred rimtičarkama su dva mjeseca napornog rada jer osim što se pripremaju za Aura Cup u Zagrebu i MTM turnir u Ljubljani, u travnju ih čeka i Višebojsko prvenstvo Hrvatske, a u svibnju reprezentativka Laura Božić odlazi na Europsko prvenstvo u Budimpeštu.