Booktiga 2024

Porečke odbojkašice pobjedom protiv Osječanki osigurale opstanak u Superligi

28515198_1443941735717385_1985111098664020619_o
04.03.2018. 12:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice pobjedom protiv Osječanki osigurale opstanak u Superligi

Dugotrajan pljesak publike nakon najbolje predstave sezone i pobjede protiv Osijeka u pretposljednjem susretu skupine koja razigrava za ostanak u elitnom društvu, potpuno zasluženo dobile su sinoć odbojkašice Poreča. U susretu koji je za obje ekipe “život značio”, uspjele su prebroditi teret važnosti susreta i dati više od maksimuma. Bile su tako bolje u tri seta koja su prštala od odlične obrane u polju, blokova, raznovrsnih napada, od svojih protivnica koje sad, nažalost, sele u ligu niže. Ostvarile su time Porečanke primarni cilj i ostale u ligi te im sad još preostaje “izlet” u Novu Gradišku, a onda kreću u razigravanje za prvaka.

U najvažnijoj pobjedi odlična je bila Ćosić u svim segmentima igre. Također vrhunska kad je bilo najpotrebnije bila je i tehničarka Todorović, kao i Burilo, posebno sinoć u obrani.

Obrana je bila zaštitni znak i libera Zahirović koja je, pak, izvukla u nekoliko situacija loptu s parketa, nakon čega su postignuti poeni. Povuklo je to mlađe snage da budu na razini, pa je tako Makovac “razbijala” servisom, kao i Grbavica koja nije niti u napadu imala milosti prema bivšima. Na sve su odličan prijem i nekoliko servisa nadodale Levak i Fatorić prije nje.

– Izvukle su moje igračice maksimum u ovom dijelu sezone. Ovo što su izvele u ovih par bitnih susreta, a posebno ovo danas, je znanstvena fantastika. Zato zaslužuju sve pohvale i da ih se diže do neba. Igrale su nadahnuto, gurane publikom ostvarile ono što je u nekim trenucima u ovoj sezoni izgledalo da će biti nemoguće, rekao je prezadovoljan trener odbojkašica Poreča Miodrag Stojaković na kraju susreta.

Već je početak nagovijestio vrhunsku odbojkašku predstavu. Ginulo se za svaku loptu. Užarilo je to odmah atmosferu te se uključila publika koja je bodrila svoje igračice. Set su presudili domaći servisi.

Drugi set nalikovao je prvom, pa su Porečanke povele 2:0. Dobro su reagirale Osječanke u trećem setu i uspjele bježati poen, dva domaćinu te doći do dvije set lopte (22:24). No, ukazala se tada ponovno Dorotea Ćosić s domaće strane i raspalila po protivniku teškim servisom, a kad je i vraćen napravile su Porečanke poene za “egal” (24:24). Odmah su i povele, a slavlje je moglo početi kad je zadnji servis Ćosić loše primljen s druge strane za dobitak seta i susreta 3:0.