Porečke mlade rukometašice osvojile 10. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske

60340813_10216263439596011_1854620926281252864_n
17.05.2019. 00:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke mlade rukometašice osvojile 10. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske

Poreč je ovog tjedna ugostio ženske rukometne ekipe djevojaka rođenih 2004/05. godine na završnici Prvenstva Hrvatske.

Dvadeset najboljih ekipa iz cijele Hrvatske bile su raspoređene u četiri natjecateljske grupe, najzanimljivija je bila grupa A u kojoj se natjecala i ekipa ŽRK Poreč.
Ekipa Poreča je u grupnoj fazi natjecanja igrala neodlučeno protiv ekipe  Zameta (18:18), izgubile protiv  ekipe Podravka (30:16), pobijedili su ekipu Metković (17:16) i na kraju uvjerljiva pobjeda protiv ekipe Broda (25:14) te time zauzele drugo mjesto na tablici grupe A.
Za ulazak u četvrtfinale izgubile su od ekipe Siska u trileru sedmeraca nakon što su utakmicu u regularnog dijelu odigrale neodlučeno (18:18), propustivši zadnji napad za pobjedu.
U razigravanju za poredak od 9.- 12. mjesta odigrale su dvije utakmice, pobijedili su ekipu Liburnija Opatije (23:19), izgubile od ekipe Lokomotiva (33:16) i time natjecanje završile na desetom mjestu Prvenstva Hrvatske, što je izuzetan uspjeh i rođendanski poklon za desetogodišnju osnivanja i rada ŽRK Poreč.
Pobjednik natjecanja Prvenstva Hrvatske je ekipa Podravke koja je u finalu pobijedila ekipu Rugvice (26:19), trećeplasirane je ekipa Split 2010 koja je pobijedila ekipu ŽARK Splita (19:13).