Valfresco Uskrs S

Prvi red s lijeva Lena, Vita B., Antonela, Vita Đ. i Riccarda, drugi red Vilijana Šugar, Paolo Peruško, Ana Šterpin Zagoranski i Anamarija Lovrečić
29.11.2017. 14:40; ; Početna / Kultura / Porečke harmonikašice osvojile 5 prestižnih prvih nagrada u Grazu kao jedine predstavnice Hrvatske

U Grazu, Austriji, 26. studenog 2017. godine održao se 3. Međunarodni festival harmonike „Akkordeonfest“. Natjecanje se odvijalo u raznim disciplinama: solisti i komorni ansambli podijeljeni po kategorijama i dobnim skupinama. Ovogodišnji natjecatelji predstavljali su Rumunjsku, Austriju, Bosnu i Herzegovinu, Srbiju te Hrvatsku.

Kao jedini predstavnici Republike Hrvatske, porečke harmonikašice  natjecale su se u različitim kategorijama te i ovaj put pobijedile osvojivši 5 prvih nagrada, dva pehara za laureate kategorije, te su svirale na svečanom koncertu pobjednika.

U Baby kategoriji ( natjecatelji rođeni 2008. godine i mlađi), učenica  Lena Pelajić, II. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Ane Šterpin Zagoranski, osvojila je prvu nagradu, prvo mjesto, pehar i diplomu natjecanja. Lani je ovo prvo natjecanje kojeg je okrunila i nastupom na Svečanom koncertu pobjednika natjecanja.

U 1. kategoriji (natjecatelji rođeni 2006. godine i mlađi), učenica Riccarda Labinac, IV. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Vilijane Šugar, osvojila je prvu nagradu, prvo mjesto, diplomu natjecanja i pokal natjecanja, te svirala na Svečanom koncertu pobjednika natjecanja.

U 1. kategoriji učenica Vita Blažević, IV. razred harmonike u klasi profesora mentora Paola Peruška osvojila je prvu nagradu i drugo mjesto, te diplomu natjecanja.

U 2. kategoriji (natjecatelji rođeni 2004. godine i mlađi), učenica  Antonela Glavić, VI. razred harmonike u klasi profesorice savjetnice Ane Šterpin Zagoranski, osvojila je prvu nagradu, drugo mjesto i diplomu natjecanja.

U 2. kategoriji, učenica Vita Đidara, V. razred harmonike u klasi profesorice mentorice Anemarije Lovrečić, osvojila je prvu nagradu i diplomu natjecanja.

Posebno smo ponosni da je profesorica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski bila članica prosudbene komisije pored eminentnih glazbenika i pedagoga: Markus Waidacher (Austrija), Yevgenij Kobyakov (Austrija), Dragana Mladenović (Srbija) i  Slaviša Perić (Bosna i Hercegovina).

Briljantan rezutlat porečkih harmonikašica u Grazu još je jedna potvrda  darovitosti učenica, ali i izuzetnog i marljivog rada njihovih učitelja. Lena, Vita B., Riccarda, Vita Đ. i Antonela zajedno sa svojim učiteljima na najbolji mogući način predstavile su Poreč, Istru i Hrvatsku. Ovakav uspjeh mogući je jedino uz izuzetnu podršku roditelja kojima ovim putem čestitamo i od srca se zahvaljujemo.

Isto tako učenicama puno znači podrška i razumijevanje učitelja i ravnateljica osnovnih škola Poreč, Tar-Vabriga i Joakima Rakovca Sv. Lovreč Pazenatički i veliko hvala svima.

Lena Pelajić, Vita Blažević, Riccarda Labinac, Vita Đidara i Antonela Glavić zajedno sa svojim učiteljicama Anom Šterpin Zagoranski, Vilijanom Šugar, Anamarijom Lovrečić i učiteljem Paolom Peruškom naš su ponos i velika radost.
Čestitke i pohvale svima, samo tako naprijed!