Odbojka: Porečanke nastavile s pobjedničkim ritmom: ŽOK Poreč-ŽOK Vibrobeton 3:1

22.11.2014. 23:19; ; Početna / Slider / Odbojka: Porečanke nastavile s pobjedničkim ritmom: ŽOK Poreč-ŽOK Vibrobeton 3:1

Počele su furiozno. Odbojkašice Poreča u utakmici sedmog kola 1. A odbojkaške lige za seniorke protiv odbojkašica ŽOK Vibrobeton iz Vinkovaca trebale su samo 16 minuta za dobiti prvi set.

U par minuta povele su protiv Vinkovčanki, koje su u Poreč doputovale samo s 8 igračica, s 8:0. Činilo se prema igri da će utakmica završiti u rekordno kratkom vremenu. Vinkovčanke očito tako nisu razmišljale pa su sredinom prvog seta počele ‘graditi’ igru i skupljati poene. Više od 10 poena u prvom setu, kojeg su Porečanke dobile s 25:10, ipak nisu mogle ‘osvojiti’.

U drugom setu kao da su u dresovima Porečanki zaigrale neke druge igračice. Vinkovčanke su tijekom cijelog drugog seta bile u vodstvu, osim na samom početku, kada su odbojkašice Poreča ‘ulovile’ egal 2:2. ‘Ostatak seta pripao je Vinkovčankama koje su ga dobile za 24 minute igre s 25:23.

U trećem setu Porečanke su se probudile i autoritativnom igrom, s manje grešaka na bloku i u prijemu servisa protivnica, dobile su treći set s 25:12.

S puno oscilacija u prvom dijelu četvrtog seta porečke odbojkašice uspijevale su održavati ‘razmak’ za poen, dva od Virovitičanki. Pri rezultatu 8:5 rade seriju od 6 poena (13:6) a odmah po tom pri rezultatu 13:17 ponavljaju seriju od 6 uzastopnih poena (18:7) s kojima su stvorile dobru poen razliku za mirni završetak utakmice i upisivanje stopostotnog učinka, sedme uzastopne pobjede nakon sedam odigranih kola.

OK Poreč – ŽOK Vibrobeton Vinkovci 3:1 (25:10, 23:25, 25:12, 25:11)

Dvorana Veli Jože. Utakmica 7.kola A odbojkaške lige za seniorke. Gledatelja 150. Suci A. Stipaničev i Z. Stipaničev (oboje Rijeka)

OK POREČ: Ćosić, Pahović, Sain, Zahirović, Levak. Brletić, Račić, Burilo, Jakšetić, Rupčić, Žužić, Rogović.

ŽOK VIBROBETON VINKOVCI: Stojanović, Debeljak, Grujiun, Jurić, Kulić, Lovrić, Malenica, Rajković