Valfresco Uskrs S

Porečanima pehar nakon 18 godina

26.05.2015. 21:56; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečanima pehar nakon 18 godina
dsti3093257

Kup NSŽI-ja: Nogometaši Jadrana u finalu na “Drosini” svladali Funtanu

Gradski stadion “Aldo Drosina”. Gledatelja: 400. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan) – 7. Pomoćnici: Vasiljević (Valbandon), Flegar (Pazin). Strijelci: 0:1 Šendula (38′), 0:2 Šendula (78′), 0:3 Baša (88′-11m). Žuti kartoni: Gjurchinoski, Radenović, Jugovac (Funtana), Ereiz (Jadran).

Ulazak u finale Županijskog kupa kruna je sezone za obje momčadi, a pobjeda i podizanje pehara je još korak više. Taj korak ovoga su puta učinili nogometaši Jadrana. Zasluženo. Samo su potvrdili vrlo dobru formu koja ih prati ovog proljeća, odnosno od dolaska Ivana Kukučke na porečku klupu. Opravdali su ulogu favorita i upravo se tako postavili već u početnim minutama. Boravili su uglavnom na polovici protivnika i kratkim, brzim dodavanjima često i lako dolazili u zonu udarca. Istina, prvih nekoliko napada Lisjak je ispred svog gola suvereno hvatao baš svaki ubačaj pa ih je možda to nagnalo da promjene taktiku. I dobro da jesu. Igrala se 38. minuta kada je Ereiz dodao loptu Šenduli koji je bio tek korak u kaznenom prostoru točno na sredini terena. On ju je primio, okrenuo se i pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Lisjaka. Nekoliko je prilika potom propustio Baša, ili je bio neprecizan, ili je Lisjak bio bolji, a u dva navrata pokazao je i sebičnost. Funtana je igrala nešto povučenije sa samo jednim isturenim napadačem i to na iznenađenje mnogih, Fedotovom. Opredijeljeni na kontre no osim što je jednom Gjurchinoski natjerao Petrušića da istrči iz svog prostora, ništa nisu napravili.