Porečani u Zagrebu skočili na diobu prvog mjesta pred istarski derbi – METALAC – POREČ 25:29 (13:11)

19.11.2017. 09:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani u Zagrebu skočili na diobu prvog mjesta pred istarski derbi – METALAC – POREČ 25:29 (13:11)
2017-11-19_09h40_14

Pobjedom u gostima kod Metalca, rukometaši Poreča poravnali su se na samom vrhu ljestvice Premijer HMRL s Varaždincima te sada puni samopouzdanja čekaju istarski derbi koji je na rasporedu sljedećeg tjedna.

Igralo se gol za gol dok nije gost dozvolio da Metalac s 8:10 stigne s četiri uzastopna gola do 12:10, a na krilima te serije i ode na odmor s dva gola prednosti. Nastavak je donio nešto ravnopravniju igru, a kod rezultata 22:22 Porečani zabijaju dva uzastopna gola i više ne dozvoljavaju povratak domaćinu.

Filip Gavranović bio je prvo ime susreta s osam pogodaka, ali spomenuti treba i vratara Morena Cara koji se razbranio u drugom dijelu. Kod domaćina, jedini vrijedan spomena Petar Puljić sa šest golova.

ZAGREB – SD Trešnjevka – Gledatelja: 100

PREMIJER HMRL – 8. KOLO – Suci: Gubica i Milošević (Osijek)

METALAC – POREČ 25:29 (13:11)

METALAC: Vukšić 1, Potnar, Puljić 6, Ezgeta 3 (1), Antolković, Raić 3 (1), Katinić 1, Rimac, Bešlić 2, Beshiri, Sertić 2, Jurakić 5, Špiler 2, Henigman

POREČ: Mataija 4 (1), Thoss 6, Štifanić, Car, Mofardin, Petrov, Popović, Žagar 1, Filipović 2, Rađaković 6 (4), Gavranović 8, Pribetić 2

Isključenja: Metalac 10 minuta (Puljić 6, Katinić 2, Ezgeta 2) Poreč 6 minuta (Gavranović 4, Filipović 2)