Porečani imali pobjedu na dlanu, a na kraju ih Umažani gotovo stigli POREČ – UMAG 26:25 (15:11)

26.11.2017. 00:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani imali pobjedu na dlanu, a na kraju ih Umažani gotovo stigli POREČ – UMAG 26:25 (15:11)

Istarski derbi premijerligaša ovog je puta pripao Porečanima nakon veoma zanimljivih 60 minuta rukometa. Domaćin je imao gotovo rješen susret sredinom drugog dijela, ali su se uporni Umažani uspjeli vratiti na korak zaostatka, a na sreću domaćina, dalje od toga ipak nisu mogli.

Do 15. minute utakmica se igrala u egalu, a onda Porečani zabijaju dva gola u umaškoj igri bez vratara, a u 26. Thoss pogađa za 13:9. Tu su prednost domaći zadržali na krilima čvrste obrane do predaha.

Početkom nastavka Umažanima povratak u utakmicu ne dozvoljava sjajni vratar Moreno Car koji je svojim obranama Poreču omogućio 18:12. Pobjegli su Porečani i na 21:14, ali kako je vrijeme odmicalo Umažani smanjuju prednost, sve do 26:24 u 58. minuti kada je pogodio Marin Sinčić.

Uslijedila je prava drama. Najprije je Sinčić pogodio i za 26:25, a onda je Milinković obranio sedmerac Mataiji. Dvadeset sekundi prije kraja “pocrvenio” je zbog trećeg isključenja Gavranovića, ali je sa ‘sirenom’ šut Bure obranio Car.

Domaćina je predvodio sjajni Filip Gavranović sa šest pogodaka, dok su po pet postigli Tim Thoss (bez promašaja) i Vedran Mataija. Solidan je bio i vratar Car s 11 obrana. Na drugoj strani Lucian Bura zabio je deset ‘komada’, a Marin Sinčić tri manje dok je Dino Slavić također imao 11 obrana.

POREČ – SD Veli Jože – Gledatelja: 400

PREMIJER HMRL – 9. KOLO

POREČ – UMAG 26:25 (15:11)

POREČ: Mataija 5 (1), Medved, Thoss 5, Štifanić, Car, Mofardin 3, Petrov, Popović, Žagar 1, Filipović 1, Rađaković 3 (2), Gavranović 6, Pribetić 2

Trener: Dinko Đanković

UMAG: Matijević, Lekić, Maršan 2, Maros 1, Horozović 1, Vukotić, Koler 1, Gavran, Matanović 3, Milinković, Beliga, Krupić, Slavić, Gorenac, Sinčić 7 (4), Bura 10

Trener: Boris Lisica

Isključenja: Umag 10 minuta (Gavranović 6, Mataija 2, Filipović 2), Umag 6 minuta (Koler 6)