gušti 24
Vinski grad s

Porečan Aleksandar Benčić Benc istrčao još jedan polumaraton, ovog puta u Varaždinu

2024-09-23_23h21_28
23.09.2024. 23:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečan Aleksandar Benčić Benc istrčao još jedan polumaraton, ovog puta u Varaždinu

U nedjelju, 24. rujna, održan je 30. Joma varaždinski polumaraton, tradicionalna manifestacija koja je privukla brojne trkače iz regije. U sklopu polumaratona, održane su tri utrke – utrka građana i vatrogasaca na 5 km te glavna utrka na 21,097.5 metara. Ukupno se na startu našlo oko 600 trkača, a natjecanje je prošlo u savršenim vremenskim uvjetima, uz temperature oko 10 stupnjeva i ravnu gradsku stazu.

U glavnoj utrci, naslov pobjednika odnosi Kristijan Rubinić, koji je završio utrku u vremenu od 1:09:05. Drugo vrijeme istrčao je Antonio Đurđević u vremenu 1:10:29, dok je treći na cilj stigao Jurica Tomac, s vremenom 1:10:44.

Kod žena, najbrža je bila Slovenka Špela Gonza, koja je polumaraton završila za 1:20:43. Drugo mjesto zauzela je Petra Kulić s vremenom 1:25:13, dok je treća bila Nika Svetec, s rezultatom 1:26:50.

Od 290 trkača u konkurenciji Benc je utrku završio na 132. mjestu, s rezultatom od 1:45:14, što je za njega peti najbolji rezultat na ovoj distanci. Benc je tako svojio peto mjesto u svojoj dobnoj kategoriji i konkurenciji 15 trkača. Za ostvareni rezultat Benc kaže da je potpuno neočekivan jer mu je ovo bila prva utrka nakon pauze od 4,5 mjeseca.

“Ovo je rezultat koji nisam očekivao, pogotovo jer sam posljednji put trčao ovaj tempo od 4:59 min/km u veljači 2022. godine. Organizacija je bila vrhunska, a uvjeti idealni za ostvarivanje dobrih rezultata,” izjavio je nakon utrke.

Polumaraton je organizirao Atletski klub Marathon 95, koji se još jednom dokazao kao odličan organizator.  Ova manifestacija postaje sve značajnija na trkačkom kalendaru, privlačeći i amaterske i profesionalne trkače, a rezultati s ovogodišnjeg polumaratona pokazali su da je varaždinska staza idealna za postizanje osobnih rekorda.