Poreč rutinski savladao Zamet – POREČ – ZAMET 28:24 (14:10)

24.02.2019. 00:57; ; Početna / Sport i rekreacija / Poreč rutinski savladao Zamet – POREČ – ZAMET 28:24 (14:10)

Rukometaši Poreča upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi savladavši večeras pred domaćom publikom Zamet rezultatom 28:24. Porečani su tako zalijepili flaster na usta onima koji su proteklih dana „prognozirali“ kako će prepustiti dva boda Riječanima kako bi potonji osigurali playoff.

Da će domaći igrati u petoj brzini vidjelo se već nakon deset minuta, Pribetić je tada pogodio za 6:2. Do kraja poluvremena uglavnom se igralo u ritmu gol za gol pa se na odor odlazi s identičnom razlikom, rezultat je 14:10.

Početkom nastavka Poreč je otišao na šest razlike te je taj razmak držao većim djelom nastavka. Najveće vodstvo imaju u 56. minuti kada Sakić s dva uzastopna pogotka donosi domaćinu 27:20. Gosti su do kraja tek umanjili rezultatski zaostatak, no za nešto više od časnog poraza nisu imali snage. Nakon 60. minuta na semaforu je stajalo 28:24.

Do uvjerljive pobjede Porečane su predvodili iskusni Mataija i Rađaković, prvi je postigao šest golova, a potonji jedan pogodak manje. Kod gostiju je najefikasniji bio Glavaš sa sedam golova, od čega je četiri dao iz sedmeraca. Ipak, epitet najboljeg kod gostiju zaslužio je Veron Načinović sa šest golova iz igre iz isto toliko udaraca.