PETO OTVORENO MEĐUNARODNO STOLNOTENISKO PRVENSTVO POREČA

29.08.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / PETO OTVORENO MEĐUNARODNO STOLNOTENISKO PRVENSTVO POREČA

Hrvatska stolnoteniska reprezentativka i internacionalka Sandra Paović i Jakov Krivić iz osječkog »Vodovoda«, stolnotenisač iz TOP-a 10 s rang-liste Hrvatskog stolnoteniskog saveza, pobjednici su petog Otvorenog međunarodnog prvenstva Poreča, nagradnog fonda 13 tisuća kuna, odigranog u Inter-sport centru. Paović je kao prva nositeljica u finalu s glatkih 4:0 pobijedila drugu nositeljicu Andreu Bobetić iz »Osijeka«, te tako nakon drugog izdanja turnira 2003. godine, po drugi puta osvojila ovo prestižno natjecanje. Treće mjesto pripalo je Slovenki Kristini Fatorič iz Izole, a najbolja Istranka Dina Pervan iz »Pule« je zauzela peto mjesto.

Kod muškaraca je drugi nositelj Krivić u finalu nakon sedam uzbudljivih setova svladao prvog nositelja, očito još nedovoljno pripremljenog Slovenca Gregora Komaca iz Maribora. Treće mjesto pripalo je također Mariborčaninu Gregoru Zafoštniku koji je u susretu za broncu nadvisio Puljanina Tomislava Marakovića, novog člana osječkog »Vodovoda«.

Turnir je okupio 14 stolnotenisačica i 39 stolnotenisača iz Hrvatske, Slovenija, Italije i Rusije, a odličan organizator ovog sada već vrlo značajnog stolnoteniskog događaja u Hrvatskoj, s kojim se tradicionalno otvara sezona bio je Stolnoteniski klub »Poreč« uz pomoć pokrovitelja Grada Poreča i SSIŽ-a, te brojnih sponzora.

Rezultati, stolnotenisačice, četvrtfinale: Sandra Paović (Hrvatska) – Martina Zovko (Pula) 4:0, Kristina Fatorič (Izola) – Martina Čulić (Petehovac, Delnice) 4:1, Liba Pokaznnikova (Rusija) – Adriana Morić (Petehovac, Delnice) 4:2, Andrea Bobetić (Osijek) – Dina Pervan (Pula) 4:1; polufinale: Paović – Fatorič 4:0, Bobetić – Pokaznnikova 4:0; finale: Paović – Bobetić 4:0; za 3. mjesto: Fatorič – Pokaznnikova 4:2, za 5. mjesto: Pervan – Zovko 4:2; za 9. mjesto: Mirna Tomić (Jegerstar, Zagreb) – Ljiljana Janković (Arena, Pula) 4:3; za 11. mjesto: Jovana Vulović (Pula) – Isabella Guidotti (Italija) 4:0 bb; za 13. mjesto: Vesna Pavlinec (Bambi, Kaštelir Labinci) – Sanja Stankovska (Poreč) 4:0 bb.

Stolnotenisači, četvrtfinale: Gregor Komac (Maribor) – Frane Kojić (Frim, Zagreb) 4:0, Tomislav Maraković (Vodovod, Osijek) – Marko Mataija (Pula) 4:2, Gregor Zafoštnik (Maribor) – Ivan Slavić (Pula) 4:0, Jakov Krivić (Vodovod, Osijek) – Vitomir Vidović (Lido, Opatija) 4:0; polufinale: Komac – Maraković 4:1, Krivić – Zafoštnik 4:0; finale: Krivić – Komac 4:3; za 3. mjesto: Zafoštnik – Maraković 4:2; za 5. mjesto: Vidović – Mataija 4:0; za 7. mjesto: Slavić – Kojić 4:2; za 9. mjesto: Gregor Nišavič (Velenje, Slo) – Dino Horvat (Poreč) 4:0; za 13. mjesto: Saša Stankovski (Pula) – Jadran Kovačev (Poreč) 4:1; za 27. mjesto: Matko Babić (Pula) – Edvin Talić (Maestral, Umag) 4:0; za 35. mjesto: Andrej Kuznjecov (Rusija) – Tomislav Krišto (Arena, Pula) 4:0.