Odlični nastupi porečkih ritmičarki ovog vikenda

SVIBANJSKI
29.05.2017. 11:26; ; Početna / Sport i rekreacija / Odlični nastupi porečkih ritmičarki ovog vikenda

Proteklog vikenda (17.-21.05.17) reprezentativka  Laura Božić natjecala se na Europskom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici u Budimpešti. Na natjecanju je sudjelovalo 80 gimnastičarki iz 37 europskih država. Laura je najbolji plasman ostvarila u  vježbi  sa loptom 46. mjesto dok je u ukupnom poretku ostvarila 54. od 80 mjesta.
Već u subotu 27.05.17. Laura je sa drugim članicama kluba sudjelovala na 37. Svibanjskom turniru gdje su sudjelovale ritmičarke iz 7 europskih zemalja.
U individualnom  B programu  u kategoriji mlađih kadetkinja Pia Kovačić osvojila je 4. mjesto.
Kadetkinja Nikol Ivetić osvojila je 2. mjesto, te Ana Cvitković 10. mjesto.
U kategoriji juniorki Nola Božić osvojila je 2. mjesto.
U individualnom A programu nastupila je seniorka Laura Božić i u vježbi sa čunjevima osvojila 1. mjesto, te u vježbi sa obručem 2. mjesto, te u višeboju 1. mjesto.
U nedjelju su se natjecale gimnastičarke u grupnim vježbama.
U kategoriji 3. razred i mlađe Porečanke Bažon Lana, Lukšić Lucija, Sladonja Nina i Weise Zara  su zauzele 4. mjesto.

Već idućeg vikenda ritmičarke putuju u Šibenik na Završnicu kupa Hrvatske u nacionalnom programu.