Odbojakšice Poreča poražene (0:3) i u drugom susretu doigravanja za prvaka Hrvatske

2018-03-18_09h14_43
18.03.2018. 09:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojakšice Poreča poražene (0:3) i u drugom susretu doigravanja za prvaka Hrvatske

Porazom 0:3 i u drugom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka države, odbojkašice Poreča oprostile su se od daljnjeg natjecanja, čime je za njih gotovo prvenstvo koje na koncu j nije ispalo tako loše, budući da su uspjele osigurali ostanak i završiti  kao pete.

U polufinale, gdje ill čeka zagrebačka Mladost, prošle su odbojkašice Kaštele Cemex koje su kroz dva gotovo identična susreta pokazale da su ove sezone jednostavno bolje. Doduše, treći set u prvom susretu, te prvl sinoćnji dao je naznake da mlada porečka ekipa ima potencijala za nositi se s ovakvim protivnicama, ali dalje od  žilavog otpora nije išlo. No, vremena sad imaju napretek za sve to pretvoriti u reprezentativnu snagu za sljedeću sezonu.

Početak susreta donio je izjednačenu igru gdje su se ekipe izmjenjivale u vodstvu (9:8). da bi nakon tehničkog “time outa” gošće napravile seriju 4:0 za vodstvo 10:14. Voljni moment kod odbojkašica Poreča bio je tada na visokoj razini te su odlučno krenule u lov za rezultatsklm zaostatkom i sustlgle protivnice na 16:16.0dmah potom su i povele te su ulaskom u zadnju fazu seta imale 21:20. Nažalost, s par grešaka i isforsiranih šuteva dozvolile su Kaštelankama novu seriju 4:0 za vodstvo 21:24, da bi ove drugu set loptu pretvorile u vodstvo u vodstvo 0:1.

Druga dionica prošla je s puno manje uzbuđenja, mada je početnih 3;3 upućivalo na neizvjesnost. No, kao i u prethodnom setu, ponavljao se interval gostujućih serija, a prva 4:0 je bila već na početku seta kad su iz  “egala” skočile na vodstvo 4:8. Čekao se domaći odgovor, no kako se bližio kraj (8:16,11:21), bilo  je jasno da će ubrzo uslijediti vodstvo porečklh protivnica od 0:2 u setovima.

U treći set ušle su odbojkašice Poreča s izraženom namjerom da im ne bude posljednji ove sezone. Krenulo je ponovno uz igru “poen za poen”, te je na pola seta još uvijek bilo sve otvoreno (12: 12). Spojile su tada gošće tri poena u nizu za vodstvo 12:15, a u sljedećih par izmjena poena povećale razliku na “plus 5” (13:18). Pokazalo se kasnije da je tu prelomljen set i odlučeno pitanje pobjednika u susretu i jednog polufinalista doigravanja za naslov prvaka.

POREČ: Druga utakmica četvrtfinala doigravanja odbojkašiea za prvaka Hrvalske: Poreč – Kaštela Cemex 0:3 (22:25, 12:25. 17:25). SRC Veli Jože. Gledatelja 150.

POREČ: Vranjanin. Fatorić, Zahirović (L), Grbavica, Burilo, Todorović, Makovac, Levak, Nikačević, Ćosić.

KAŠTELA CEMEX: Ninčević, Stanović, Prkaćln, Aljinović, Bazina, Karaula, Maretić, Brkan. Sudar, Matas (L).