david doblanović
28.07.2014. 18:01; ; Početna / Slider / Naučna fantastika – Istarske plivačice i plivači sa nevjerojatnih osvojenih 17 medalja na Državnom prvenstvu u plivanju !

Na Prvenstvu Hrvatske u plivanju, koje se ovog vikenda održavalo  u Zagrebu nastupili su plivačice i plivači iz 4 istarska kluba ARENA (7), DELFIN (6), PULA (2) i POREČ (1). Usprkos nikakvim uvjetima za rad, o čemu već i vrapci na grani cvrkuću, istarske plivačice i plivači vraćaju se iz Zagreba s pregršt osvojenih medalja.

Krenimo redom:

Kadet Plivačkog kluba ARENA iz Pule David Doblanović osvojio je zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji u disciplinama 200 m mješovito i 400 m mješovito (u ovoj disciplini postavio je i kadetski državni rekord s rezultatom 4:50:67). U istim disciplinama osvojio je medalje i u konkurenciji mlađih juniora (200 m mješovito 3. mjesto i 400 m mješovito 2. mjesto). U disciplinama 800 m slobodno i 100 m leđno osvojio je srebrna odličja u konkurenciji kadeta. Ukupno je osvojio 6 medalja.

Mlađa seniorka Plivačkog kluba ARENA iz Pule Valentina Vrljić osvojila je dvije zlatne medalje u disciplinama 1500 m i 800 m slobodno u konkurenciji mlađih seniorki. Ujedno je u istim disciplinama u seniorskoj konkurenciji osvojila srebrnu (800 m slobodno) i brončanu (1500 m slobodno) medalju. Ukupno je osvojila 4 medalje.

Mlađi junior Plivačkog kluba PULA Bruno Blašković ukupno je osvojio 5 medalja: 1 zlato, 3 srebra i 1 brončanu medalju. Zlatni je bio na 100 leđno u mlađe juniorskoj kategoriji sa rezultatom 58:47, u istoj disciplini osvojio je i dvije srebne medalje kao mlađi senior i junior. U disciplini 50 slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji osvojio je srebrnu medalju sa vremenom 24:33. Na 100 slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji osvojio je brončanu medalju sa rezultatom 52:82.

Junior Plivačkog kluba DELFIN iz Rovinja Anton Hrvatin osvojio je brončanu medalju u disciplini 200 m mješovito u konkurenciji juniora.

Kadet Plivačkog kluba DELFIN Mario Ban osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 m prsno u konkurenciji kadeta.

Sveukupno su istarske plivačice i plivači osvojili 17 medalja na ovom prvenstvu.

Naučna fantastika ? Upravo tako, jer istarski plivači koji dolaze iz novčano najbogatije županije u Hrvatskoj i dalje nemaju niti jedan javni bazen na kojem mogu uredno trenirati i tako biti ravnopravni sa svojim vršnjacima iz drugih hrvatskih županija i gradova. No, valjda su upravo zbog te tužne činjenice inat i borbenost još veći.

Svaka čast plivačima, trenericama i trenerima – čudotvorcima. Valjda će se jednog dana netko sjetiti da je napokon došao trenutak da i tim mladim ljudima pružimo uvjete za potpuni sportski razvoj.