17807600_1294680553944372_671159610489304409_o
28.04.2017. 09:33; ; Početna / Novosti / Natalia Orzan – državna prvakinja na natjecanju iz talijanskog jezika u kategoriji strukovnih škola

Natjecanje iz  talijanskog jezika održano je u I. gimnaziji u Splitu od 9. do 11. travnja 2017. U kategoriji strukovnih škola državna prvakinja postala je učenica 4. htt razreda Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića iz Poreča.

Ponavljanje je majka mudrosti. Tako je i Natalia ponovila svoj uspjeh na natjecanju iz talijanskog jezika, ali ovaj put stigla je na sam vrh – osvojila je 1. mjesto.

Kaže da joj je u tome osim prirodne nadarenosti za talijanski jezik i mentorice prof. Daisy Ghersinich Fiškuš, najviše pomoglo lanjsko iskustvo sudjelovanja na državnom natjecanju kada je osvojila 4. mjesto. Učila je tako na vlastitim greškama i svoj nastup dovela do savršenstva, već nakon 1. dana natjecanja u testovima slušanja s razumijevanjem, pisanoga testa i sastavka u kojem je opisala svoj odlazak na Adelin koncert zauzela je vodeće mjesto među natjecateljima iz čitave Hrvatske. Sastavak joj je proglašen najkreativnijim. I u predstavljanju samostalno izrađene PP prezentacije na temu Moj plan puta za maturalno putovanje kao i opisu fotografija koje je izvlačila pred tročlanom komisijom, a onda ih trebala komentirati na talijanskom jeziku potvrdila je svoje izvrsno poznavanje i snalaženje na stranom jeziku. Ukupno je osvojila 115 bodova od mogućih 120.

Talijanski jezik ne govori kod kuće, ali ga već dugo uči u školi, od drugog razreda osnovne škole. U budućnosti se nada upisati Fakultet za menadžment i turizam u ugostiteljstvu u Opatiji, a mi joj od sveg srca želimo i dalje mnogo, mnogo uspjeha.