Manuel Perković uljepšao porečku feštu JADRAN – NOVIGRAD 2:0 (1:0)

47257332_504653566705466_4050660257599324160_o
01.12.2018. 18:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Manuel Perković uljepšao porečku feštu JADRAN – NOVIGRAD 2:0 (1:0)

Očekivano, istarski derbi Treće HNL Zapad pripao je Porečanima. Kvaliteta nogometa nije bila na razini koju je zaslužilo čak 350 promrzlih gledatelja na Velom Joži, ali se nakon okončanja susreta fešta nastavila jer Jadran slavi 70 godina kluba.

U 33. minuti sudac Jokić sudi prvi jedanaesterac na susretu nakon prekršaja na Valenti. Isti igrač je izveo najstrožu kaznu, ali vratar Nicoletti brani udarac s “bijele točke”. Dvije minute kasnije Bernobić igra rukom i lopta je opet “na kreču”.

Ovog puta lopti pristupa Manuel Perković i rutinski dovodi Porečane u vodstvo. Novigrad nije danas izgledao suviše opasno, a dvije prigode promašio je Ilinčić. Odluka o pobjedniku “pala” je u 67. minuti susreta.

Porečani su dugo imali loptu u šesnaestercu Novigrada, “pleli” mrežu oko gola, ali nisu uspjeli ugroziti gol dok lopta nije došla do najboljeg igrača susreta Perkovića koji s nekoliko metara “zakucava” loptu u gol za konačnih 2:0.