Kuglači porečke Istre ovaj vikend s pobjedama

23.10.2016. 19:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Kuglači porečke Istre ovaj vikend s pobjedama
kuglači-istre

2.HKL ZAPAD – POREČKI KUGLAČI I 4. KOLO BEZ PORAZA

Subotnja utakmica na domaćim stazama između Kuglačkog kluba Istra iz Poreča i Kuglačkog kluba Goranin iz Delnica završila je uvjerljivom pobjedom domaćih kuglača.

U prvom bloku igrali su Željko Matošević i Božidar Katić protiv Danijela Ćosića i Igora Petranovića i završili rezultatom 1:1 uz 21 čunj prednosti za domaću ekipu.
Željko Matošević je izgubio bitku protiv Danijela Ćosića s rezultatom 1:3 u setovima dok je Božidar Katić bio uvjerljiviji protiv Igora Petranovića s pobjedom 3:1 u setovima.

U drugom bloku nastupili su Bruno Flego i Zoran Lovrić protiv Marina Pleše i Darka Karlovića kojeg je nakon 30 hitaca zamijenio Milan Kardum. Marino Pleše bio je bolji od Bruna Flege za 2,5 seta dok je Zoran Lovrić besprijekorno pobijedio obojicu protivnika u sva 4 seta. Nakon drugog bloka utakmica je neriješenog rezultata uz 20 čunjeva prednosti za ekipu Istre.istra-goranin

Posljednji blok na staze izlaze Dario Prađeno i Nadir Ravnić protiv Ivana Zrilića i Marka Jakljevića. Dario Prađeno je samo potvrdio svoju spremnost i formu nadigrajući protivnika u sva 4 seta sa 587 srušenih čunjeva a Nadir Ravnić mu se pridružio i ostvario najbolji rezultat utakmice sa 605 srušenih čunjeva što je u konačnici 1192 čunja u zadnjem bloku.

Taj rezultat je jednostavno bio nedohvatljiv za igrače iz Delnica koji su morali se vratiti kući s porazom 6:2 i velikom razlikom od 134 čunja (3389:3255). Igrač utakmice iz gostujuće ekipe je Danijel Ćosić sa 561 srušenim čunjem.

3.HKL Ri-ISTRA – ISTRA II UVJERLJIVIJA NA DOMAĆEM TERENU
istra-ii-jadranka-hoteliNakon poraza u Dražicama protiv Kuglačkog kluba Vinodol, ekipa Istra II na nedjeljnoj utakmici pobijedila je kuglače Kuglačkog kluba Jadranka hoteli iz Malog Lošinja.

Utakmicu su započeli Nikola Vrbenski i Aldo Guštin protiv Ante Marića i Dine Kučića. Nikola Vrbenski nije uspio osvojiti ni jedan set dok je Aldo Guštin bez poteškoća nadigrao svog protivnika osvojivši 3 seta i jedan vrijedan poen za domaću ekipu. Na kraju prvog bloka rezultat je neriješen 1:1 i 25 čunjeva prednosti za ekipu Istra II.

Drugi blok igrali su Martina Legović Matošević i Silvio Mesarić protiv Elvisa Alagića i Nenada Manzonia. U ovom djelu gosti oduzimaju domaćoj ekipi oba poena i prednost u srušenim čunjevima pa je rezultat 1:3 i 52 čunja za ekipu Jadranka hoteli.

U kuglanju “Nema predaje dok zadnja kugla nije bačena!” U posljednjem bloku su to i dokazali Goran Anzur i Alen Gržić protiv Branka Baljaka i Dragana Antolovića koji su svojom strpljivom igrom nadigrali protivnike, vratili svu razliku u čunjevima i dovršili utakmicu rezultatom 5:3 i 83 čunja prednosti (3149:3066). Igrač utakmice iz redova Istre II je Goran Anzur sa 537 srušenih čunjeva dok iz protivničke ekipe je Elvis Alagić slavio najboljim rezultatom od 576 srušenih čunjeva.