Košarkaši "Poreča" zabili 112 koševa

04.03.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarkaši "Poreča" zabili 112 koševa

U 18.kolu košarkaške A-2 lige – Zapad 3.ožujka 2007.godine u SRC "Veli Jože" košarkaši KK "Poreč" postigli su svoju prvu "stotku" u proljetnjem dijelu prvenstva:

KK "Poreč" – KK "Kraljevica" 112 : 96

( 35 : 19 ) ( 26 : 25 ) ( 23 : 31 ) ( 28 : 21 )

Košarkaši "Poreča" ušli su u utakmicu odlučno i u skladu sa najavama da idu na pobjedu, odmah postižu prednost 3 : 0 i angažiranom igrom u brzom ritmu završavaju prvi dio sa 16 razlike u svoju korist. U drugoj četvrtini ulaze u igru i mladji igrači, no razlika na poluvremenu je 17 koševa, 61 : 44.

U trećoj četvrtini nakon odmora, slabi koncentracija i gosti iz "Kraljevice" se vraćaju u igru, dobijaju taj dio sa 31 : 23.

U posljednjoj četvrtini "Kraljevica" dolazi na samo 5 koševa razlike i "Poreč" pali motore i pojačava, ponovno dobra obrana i brze kontre i razlika je ponovo tu, a utakmica se mirno privodi kraju. Ono što raduje ljubitelje košarke je da igrači imaju izradjene akcije koje rezultiraju koševima, nema soliranja.

Strijelci za KK "Poreč" : Bezmalinović 29, Gaćina 14, Kljajić 8, Prostran 10, Vlizlo 20, Benković 14, Aleksić 7, Topčić 2