Booktiga 2024

Košarka: POREČ ZABIO 12 TRICA I IZGUBIO 23 RAZLIKE

18.02.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: POREČ ZABIO 12 TRICA I IZGUBIO 23 RAZLIKE

Samo četiri dana prošla su od poraza Crikvenice u Opatiji, a već je na rasporedu bila domaća utakmica protiv neugodnog Poreča kod kojeg su Kirci u šestom kolu teškom mukom isčupali pobjedu u vrlo neizvjesnoj utakmici koja je završena tek nakon dodatnih 5 minuta (69:66). Ovoga puta neizvjesnosti nije bilo niti u tragovima jer su Crikveničani od početka susreta dominirali u svim segmentima košarkaške igre te su sigurnom, na trenutke vrlo atraktivnom igrom, došli do svoje 18-te pobjede.

Domaćini su već nakon četiri minute igre drugom tricom kapetana Šamanića poveli sa 11:3, Krizman je nakon nekoliko uzastopnih prigovora dobio tehničku grešku, a Crikvenica je nakon slobodnih bacanja već bila na +10 (13:3). I u nastavku prve četvrtine domaćini pogađaju iz svih pozicija uz dobru igru u obrani i rezultat je na kraju četvrtine 31:14.

U drugoj četvrtini gosti iz Poreča ne uspijevaju postići koš za dva poena, a njihovih 18 poena u četvrtini produkt je pet trica (tri Vlizlo) i tri slobodna bacanja. Crikvenica u tom periodu pruža dominira u skoku pod svojim obručem iz kojeg slijede brojni kontranapadi koje sa nekoliko atraktivnih zakucavanja završavaju Sarić i Vranjić i rezultat nakon 20 minuta igre glasi 56:33.

Nakon velikog odmora odnos snaga na terenu se ne mijenja pa tako prednost Crikvenice u dva navrata iznosi +32, ali gosti do kraja utakmice sa još nekoliko trica uspijevaju smanjiti na konačnih 88:65. Gosti su tokom cijele utakmice iz trica postigli 36 poena (12 trica), iz slobodnih bacanja 13 poena, dok su za dva poena postigli samo osam ubačaja (16 poena) – zaista rijetkost na košarkaškim terenima.

Kod domaćina najefikasniji Miro Vranjić sa 21 poenom i čak 13 skokova , Ivan Sarić je postigao 19 poena, a kapetan Matija Šamanić 16 poena. Kod Poreča Mario Vlizlo i Leo Krizman po 18 poena, Aleksandar Gaćina je postigao 13 poena.

Crikvenica – Poreč 88:65 (31:14, 25:18, 16:12, 16:21)
Crikvenica: Pertinović, Vranješ, Vranjić 21, Antić 4, Dilberović 6, Vunić 6, Šamanić 16, Beg 2, Mažar 3, Sarić 19, Deleut, Benić 11.
Poreč: Bezmalinović 5, Gaćina 13, Kljaić, Brkić, Prostran 5, Kozina, Vlizlo 18, Krizman 18, Breznički 4, Aleksić, Puh 2.

autor: Elvis Vuleta, kosarka.hr