Parenzana 2024-s

Košarka

13.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Odigrano je peto kolo županijskog prvenstvo juniora kojim se došlo do polovine lige. U ovom kolu su se sastale momčadi iz gornjeg dijela tablice s onima iz donjeg a iznenađenja nije bilo tako da su vodeće momčadi zabilježile sigurne pobjede.

Poreč je gostovao u Puli kod drugoplasirane Pule Unlimited. Viši i jači domaći igrači od samog početka igraju puno bolje i ne dozvoljavaju gostima da se razigraju pa već nakon prve četvrtine imaju 15 koševa prednosti. Jednako dobrom igrom u drugoj četvrtini domaćini podižu svoju prednost koja na poluvremenu iznosi 41:15. Nakon uvjerljivog vodstva domaćina nastavak utakmice se igra izjednačeno pa ostaje ista prednost domaće momčadi koja na kraju pobjeđuje sa 69:43.

Vodeća momčad lige, Puris na svom je terenu dočekala Novigrad. Prva četvrtina se igra dosta izjednačeno a gosti pružaju dobar otpor još neporaženim domaćinima koji vode 22:19. Drugu četvrtinu domaćini igraju nešto agresivnije pa brzo povećavaju prednost i na poluvremenu vode s 45:30. Nakon odmora domaćini igraju još bolje pa dolaze do 30 koševa prednosti, a u zadnjoj na terenu postoji samo jedna momčad i to ona domaća koja puni koš Novigrada pa na kraju domaćini slave visoku pobjedu od 118:61. Najbolji su kod odličnih domaćina bili visoki Miletić s 25 i Despot s 24 te Fonović sa 16 i Sirotić s 14 koševa, dok su kod slabih gostiju najviše postigli Melon, Stojanović i Mofardin po 10 koševa.

U Puli je odigrana još jedna utakmica a trećeplasirana Stoja je ugostila posljednjeg Klasičara. Iznenađenja nema jer domaćini igraju odlično i odmah dolaze do značajne prednosti a na poluvremenu ona je gotovo dvostruka, 68:35. Treću četvrtinu domaćini igraju opuštenije pa gosti smanjuju prednost za 3 koša ali u zadnjem dijelu igre Stoja ponovno igra odlično pa još povećava ionako visoko vodstvo te na kraju dolazi do uvjerljive pobjede od 112:65.

Nakon polovine prvenstva u vodstvu je Puris bez poraza ispred Pule Unlimited i druge pulske momčadi Stoje. Donji dio predvodi Novigrad s dvije pobjede ispred Poreča a posljednji je Klasičar koji još u ovom prvenstvu nije okusio slast pobjede.

Prvenstvo se nastavlja idućeg vikenda a u Puli je dvostruki program. Pula Unlimited dočekuje Klasičara a derbi igraju Stoja i Puris. U Poreču se igra uvijek zanimljiv susjedski derbi između domaćina i Novigrada.