košarka

22.11.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Ovoga vikenda su košarkaši Poreča i Novigrada bili vrlo aktivni a imali su i dosta uspjeha. Kadeti su u subotu odigrali utakmice šestog kola prvenstva županije.

Košarkaši Poreča su kod kuće odigrali utakmicu s momčadi Olive iz Vodnjana. U dosta izjednačenoj igri tijekom čitavog susreta niti jedna momčad nije došla do značajnijeg vodstva pa tako domaćini na poluvremenu imaju vodstvo od 36:32. U drugom poluvremenu se igra također izjednačeno a gosti nastoje sustići domaćine. Do kraja utakmice se ne može naslutiti pobjednik jer je razlika minimalna a na samom kraju su ipak domaći igrači bili prisebniji pa su došli do pobjede od 70:67 i tako ostvarili drugu pobjedu u prvenstvu dok Oliva ostaje i dalje bez pobjede.

Novigradski kadeti su konačno odigrali utakmicu u svojoj dvorani a za suparnike su imali momčad Stoje II. Viši i jači domaći igrači od samog početka utakmice igraju nešto bolje a plod takve igre je vodstvo od 23:13 nakon prvih deset minuta. Drugu četvrtinu novigradski košarkaši igraju jednako dobro pa još povećavaju vodstvo koje na poluvremenu iznosi 46:24. Treću četvrtinu domaćini igraju najbolje pa još za 15 koševa povećavaju svoje vodstvo dok u zadnjem dijelu igre već zadovoljni visokim vodstvom kontroliraju rezultat pa na kraju dolaze do pobjede od 105:65. Kod domaćina je dobro odigrala prva petorka a izuzetno raspoloženi za igru su bili Stojanović i Melon obojica s triple double učinkom. Kapetan Stojanović, inače i vodeći strijelac lige, postigao je 36 koševa uz 18 skokova i 10 osvojenih lopti dok je Melon imao 19 koševa 14 skokova i 11 osvojenih lopti. Uz njih dvojicu još su dobri bili i Popović sa 17 te Erlić s 13 koševa dok su kod Stoje II najefikasniji bili Ivis sa 16 i M. Jeličić s 15 koševa.

U Rovinju su gostovali košarkaši Klasičara koji su nakon bolje igre pobijedili domaćine s 90:44.

U sedmom kolu Novigrad gostuje kod vodeće i još neporažene Stoje a Poreč u Pazinu kod Klasičara a još se sastaju Oliva – Tinjan, Istraplastika – Rovinj i Stoja II – Pula 1981.

Jučer su predkadeti Poreča i Novigrada gostovali u slovenskoj Radovljici gdje je odigran prvi u seriji ovogodišnjih turnira «Alpe Adria no borders basketball» za dječake rođene 1991. godine i mlađe. Pored naših momčadi nastupile su i momčadi iz Slovenije, Italije i Austrije.

Novigrad je igrao u skupini «A» u kojoj na žalost momčad Cividale iz Italije zbog bolesti većine igrača nije nastupila. Prvu su utakmicu Novigrađani odigrali s domaćom Radovljicom i nakon uzbudljive završnice uspjeli doći do pobjede od 60:55. U drugoj su utakmici za protivnika imali Feldkirchen iz Austrije koju su odigrali dobro tijekom cijelog susreta pa su i tu utakmicu dobili i to uvjerljivo sa 66:46 te tako zauzeli prvo mjesto u skupini i osigurali finalnu utakmicu. Drugo mjesto u toj skupini je zauzela Radovljica koja je pobijedila Feldkirchen sa 46:33.

Poreč je igrao u skupini «B» i odlično započeo turnir visokom pobjedom nad talijanskim Tarvisiom od 73:7. Druga utakmica je za Porečane bila puno teža a nakon izjednačene igre bolji od Poreča su bili igrači Stražišča iz Kranja koji su pobijedili rezultatom 43:38. Zadnju utakmicu u skupini Poreč je odigrao s austrijskom momčadi iz Klagenfurta a i tu su utakmicu dobili Porečani sa 43:35 te tako zauzeli drugo mjesto u skupini pa su igrali za treće mjesto na turniru. Stražišče je zauzelo prvo mjesto u ovoj skupini pobijedivši Klagenfurt 45:34 i Tarvisio 49:26, dok je treći Klagenfurt pobjedom nad Tarvisiom 68:15.

Nakon utakmica po skupinama igralo se za poredak a u austrijskom dvoboju za 5. mjesto pobjedu su ostvarili košarkaši iz Klagenfurta s 55:25.

Utakmicu za treće mjesto su odigrali Poreč i domaća Radovljica a i tu je Poreč bio dosta uvjerljiv te sigurno pobijedio sa 49:18.

Finalnu utakmicu su odigrali Novigrad i Stražišče. Nakon nešto bolje igre Slovenaca u početku utakmice Novigrađani sustižu prednost koja je minimalna nakon prve trećine 21:20 u korist slovenske momčadi. Drugu trećinu Stražišče igra nešto bolje po povećavaju prednost na 37:30 a sredinom zadnje trećine dolaze i do 11 koševa prednosti. Tada novigradski igrači odlučuju dati sve od sebe pa vrlo agresivnom igrom smanjuju prednost na samo tri koša u zadnjoj minuti ali nemaju više snage za konačni preokret pa Slovenci dolaze do zaslužene pobjede od 54:49.

Pobjednik prvog turnira je momčad Stražišča iz Kranja ispred Novigrada i Poreča. Četvrta je Radovljica ispred austrijskih momčadi Klagenfurt i Feldkirchen dok je zadnji Tarvisio.

Sljedeći u nizu turnira «Alpe Adria no borders basketball» predviđen je za 16. siječnja 2005. godine a odigrati će ga iste momčadi a domaćin je austrijski Klagenfurt.

Na ovom turniru su za momčad Novigrada igrali: Paić, Regić, Erlić 40, Ivanišević-Sotošek, Krnjak 15, Dasko 37, Negri 44, Mario Kljajić 2, Mato Kljajić 14, Ezgeta, Čehić, Zanini 23 a vodio ih je trener Kulišić.