Booktiga 2024

Košarka

03.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Drugog dana poluzavršnog turnira Prvenstva Hrvatske za kadete – skupina B odigrane su tri utakmice od kojih su dvije bile vrlo uzbudljive i neizvjesne do kraja.

Prva utakmica je bila brzo riješena a igrale su momčadi Šibenika i ŠK Osijek. Šibenčani od samog početka igraju agresivno pa dovode Osječane do puno pogrešaka a sami su efikasni pa dobivaju prvu četvrtinu s 21:8. Sa sigurnim vodstvom malo se opuštaju što koriste igrači Osijeka pa se igra izjednačeno u ovoj četvrtini. Nakon odmora domaćini ponovno igraju agresivnije i još povećavaju vodstvo da bi sigurnom igrom u zadnjoj četvrtini održavali visoko vodstvo te na kraju pobijedili s 89:58. Svi igrači Šibenika su postigli koševe a najviše Pavelić i Brajković po 18, dok je kod skromnih Osječana najbolji bio Bagarić s 27 koševa.

Druga utakmica između Dubrave i Splita donijela je puno više neizvjesnosti. U prvoj četvrtini se igra vrlo čvrsto i nijedna momčad se ne uspijeva odvojiti pa je rezultat takve igre minimalno vodstvo domaćih od 18:17. U drugoj četvrtini gosti iz Splita za nijansu igraju bolje pa do poluvremena prelaze u vodstvo od 4 koša razlike. Najbolje su gosti odigrali u trećoj četvrtini kada su svoju prednost povećali na 10 koševa. Međutim tu nije bio kraj jer igrači Dubrave smanjuju prednost i dovode susret u neizvjesnost. Ipak za potpuni preokret nemaju dovoljno snage pa Splićani do kraja utakmice sigurnom igrom ostvaruju i drugu pobjedu sa 71:60. Najbolji su kod pobjednika bili Delaš s 28 i Dragojević s 18 koševa a kod domaćina Lubenjak sa 17 i Perković s 13 koševa.

Kao i jučer najviše uzbuđenja je bilo u zadnjem susretu dana. Istraplastika počinje odlično pa pomalo iznenađuje igrače Cibone i nakon prve četvrtine imaju tri koša prednosti. Veliki preokret se događa u drugom periodu igre kada gosti nešto agresivnijom igrom tjeraju domaćine na bezbroj grešaka. Rezultat takve igre je veliki preokret i vodstvo gostiju na poluvremenu od 53:40. Kada se nakon odmora očekivao još veći pad domaćina oni čine upravo suprotno te velikom borbenošću prepolovljuju vodstvo Zagrepčana do kraja četvrtine a jednakom igrom u zadnjoj dolaze do samo 3 koša zaostatka. Pred kraj susreta zbog pet osobnih pogrešaka domaćini ostaju bez najboljeg igrača, Despota, pa Cibona uspijeva sačuvati prednost i na kraju pobjeđuje sa 101:94. Kod pobjednika su najbolji bili Smajlagić s 35 koševa (3 trice) i Perić s 20 koševa a kod domaćih Despot s 33 te Fonović i Jakus sa po 21 košem.

Nakon dva odigrana kola u vodstvu su Cibona i Split sa po dvije pobjede ispred Šibenika i Istraplastike sa po jednim porazom dok su na začelju Dubrava i Osijek još bez pobjede.

Treće kolo na rasporedu je u petak, 3. veljače a sastaju se: u 14:30 još neporaženi Split i Cibona, u 16:30 Osijek i Dubrava te u 18:30 Istraplastika i Šibenik.