Košarka

02.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

KK Istraplastika iz Pazina domaćin je poluzavršnog turnira Prvenstva Hrvatske za kadete – skupina B. Utakmice se igraju u porečkoj dvorani Intersport centra u Zelenoj laguni a igraju dječaci rođeni ´90. godine i mlađi.  Na prvenstvu nastupaju KK Cibona i KK Dubrava iz Zagreba, KK Split, KK Šibenik, ŠK Osijek i KK Istraplastika iz Pazina.  Turnir se igra od 1. do 5. veljače  u popodnevnim satima a dvije prvoplasirane momčadi s ovog turnira će se plasirati na završni turnir gdje će se dobiti prvak Hrvatske za ovu godinu.

U prvom kolu sastale su se momčadi Cibone i Dubrave, Splita i Šibenika te Osijeka i Istraplastike.

Prva utakmica je bila izjednačena u prvoj četvrtini a kasnije su igrači Cibone zaigrali bolje i došli do prednosti te na kraju pobijedili s 96:73. Najbolji kod pobjednika Smajlagić s 38 koševa (6 trica) i Perić sa 17 a kod Dubrave Stojić s 20 i Perković sa 16 koševa.

Dalmatinski dvoboj isto nije donio neizvjesnost jer su visoki Splićani od samog početka vodili i sigurnom igrom došli do pobjede od 81:62. Kod Splita su najviše postigli Dragojević 19 i Vrančić 17 koševa (3 trice) dok je kod Šibenika bolji od ostalih bio Pavelić s 26 koševa.

Najviše uzbuđenja je bilo u zadnjem susretu dana.  Istraplastika počinje bolje pa vodi s 10-tak koševa većim dijelom prvog poluvremena a na poluvremenu 54:43. Nakon odmora Osječani počinju igrati bolje i smanjuju prednost pa se ulazi u neizvjesnu završnicu s minimalnom prednosti Istraplastike. U tim zadnjim trenucima utakmice pazinski igrači su nešto prisebniji i manje griješe te dolaze do vrijedne pobjede od 90:85. Najbolji su kod pobjednika bili Despot s 38 i Fonović s 25 koševa a kod Osijeka Bagarić s 38, Boras s 14 i Došen s 13 koševa.

U drugom kolu koje je na rasporedu u četvrtak, 2. veljače sastaju se: u 14:30 Šibenik – Osijek, u 16:30 Dubrava – Split te u 18:30 Istraplastika – Cibona.