Parenzana 2024-s

Košarka

30.05.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

U subotu je odigrana prijateljska utakmica juniora Novigrada i Istraplastike iz Pazina a Novigrad je bio domaćin u novoj dvorani osnovne škole Mate Balote u Bujama.

Nakon nervoznog početka obje momčadi Novigrađani ipak prije upoznaju novu dvoranu pa prvi dolaze do vodstva koje nakon prve četvrtine iznosi 21:12. U drugoj četvrtini bolje se snalaze gosti koji preciznim šutovima i preko odličnog Miletića dobivaju ovaj dio igre ali Novigrad i dalje ima prednost na poluvremenu od 43:39. Nakon odmora domaćini još bolje igraju u obrani a nakon toga brzim kontranapadima još podižu prednost za 11 koševa pa nakon treće četvrtine vode sa 69:54. Zadnju četvrtinu igra samo jedna momčad i to ona domaća jer gostima ništa ne polazi za rukom što koriste domaćini koji nakon dobre obrane brzim i efikasnim napadima pune koš gostiju i stalno povećavaju prednost do konačne pobjede od 103:63. Kod odličnih igrača Novigrada dvojica igrača su ostvarila triple double učinak i to Tomas postigavši 32 koša uz čak 25 skokova i 10 asistencija te Stojnić s 18 koševa, 11 skokova i 11 asistencija. Uz njih dvojicu još su dobri bili kapetan Šegon sa 17 koševa i 10 skokova te Erlić s 14 i Ikač s 12 koševa dok je kod Istraplastike najbolji bio visoki Miletić postigavši 27 koševa i Despot sa 14 koševa.

Predkadeti, igrači rođeni 1991. godine i mlađi, ovog su vikenda odigrali četvrti u nizu turnira Alpe-Adria «Pasut – No border basketball» turnir a domaćini su bili Poreč i Novigrad.

U grupi «A» u Poreču nastupile su momčadi Feldkirchen iz Austrije, Tolmezzo iz Italije, Stražišče iz Slovanije i domaćin Poreč. U grupi je igrao svatko sa svakim a Poreč je izgubio od Feldkirchena i Stražišča a pobijedio je Tolmezza i tako zauzeo treeće mjesto u grupi. Prvo mjesto u grupi je osvojila momčad Stražišča bez poraza ispred Feldkirchena dok su posljednji bili igrači Tolmezza.

U grupi «B» koja se igrala u Novigradu uz domaćine nastupile su momčadi Worthersee iz Austrije, Tarvisio iz Italije i Radovljica iz Slovenije. U ovoj grupi najbolji su bili košarkaši Wortherseea ispred Radovljice, Novigrada i Tarvisia.

Nakon utakmica po grupama u Poreču se igralo za plasman. Za 7. mjesto su se sastale talijanske momčadi a puno bolja momčad je bila Tolmezzo koja je pobijedila sa 40:15. Za 5. mjesto su igrale naše momčadi a utakmica je bila prilično izjednačena do samoga kraja kada su ipak nešto uspješniji bili igrači Poreča koji su pobijedili sa 44:41. Za 3. mjesto su igrali Radovljica i Feldkirchen a tu nije bilo neizvjesnosti jer su igrači iz Austrije uvjerljivo pobijedili s 31:16. Finale je opet bio ogled austrijskih i slovenskih momčadi ali su ovoga puta Slovenci bili uspješniji jer su dečki iz Stražišča pobijedili s 49:25.

Na svakom turniru svaka momčad dobiva određeni broj bodova zavisno o plasmanu i ti se bodovi zbrajaju na svim turnirima. Pošto je ovo bio zadnji turnir u ovom ciklusu dobili smo i ukupne pobjednike. Najviše bodova su ove godine osvojili košarkaši Stražišča, 25 ispred Poreča s 24, Wortherseea s 22 i Novigrada s 20 bodova. Peta je momčad Feldkirchena s 18 bodova ispred Radovljice sa 17, dok su posljednje dvije Talijanske momčadi Tolmezzo s 10 i Tarvisio sa 6 bodova.

Turniri su organizirani u suradnji sa svim klubovima a voditelj svega je gospodin Miran i Športna zveza Radovljica.

Sljedeći turniri Alpe-Adria «Pasut – No border basketball» igrati će se s igračima rođenima 1992. godine i mlađima a započeti će na jesen kao i obično u Radovljici.