Košarka

23.05.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Odigrana je i posljednja utakmica županijskog prvenstva za juniore a u subotu su se u Poreču sastale momčadi domaćina i Istraplastike iz Pazina.

Domaćini bolje započinju susret ali gosti ubrzo uspostavljaju ravnotežu u igri pa se prva četvrtina igra izjednačeno ali ipak ju domaćini završavaju u svoju korist s 21:19. U drugoj četvrtini se gosti razigravaju pa prelaze u vodstvo koje na poluvremenu iznosi 42:38 u korist pazinskih juniora. Domaćini su u ovoj utakmici igrali oslabljeni bez nekoliko standardnih juniora pa to gosti koriste u trećoj četvrtini kad svoju prednost povećavaju na 12 koševa i vode sa 65:53. U zadnjoj četvrtini domaći kadeti ne mogu pružiti značajniji otpor juniorima Istraplastike koji dolaze do najveće prednosti na utakmici koju rješavaju u svoju korist rezultatom 85:67.

Ovom utakmicom je završena juniorska liga a pobjednik je pulska Istra ispred Istraplastike i Stoje također iz Pule. Četvrto mjesto je osvojila momčad Novigrada ispred Klasičara i Poreča dok je posljednja, treća pulska momčad Pula 1981.

Predkadeti su odigrali svoj treći turnir koji se igrao u Pazinu.

Prvu svoju utakmicu porečki košarkaši su igrali sa Stojom iz Pule. Najbolja momčad lige, Stoja, igra odlično pa već nakon prve četvrtine ima vodstvo od 26:8. Drugu četvrtinu Stoja igra još bolje pa na poluvremenu ima već visoko vodstvo od 65:17. I u trećoj četvrtini su igrači iz Pule bolja momčad i još za 6 koševa povećavaju svoju prednost, a u zadnjoj igraju kao da je početak utakmice i nanose visok poraz Poreču s konačnim rezultatom od 117:46.

Drugu utakmicu je Poreč igrao s Tinjanom. Bolje započinju igrači Poreča koji vode nakon prve četvrtine s 18:10. Jednako dobrom igrom nastavljaju predkadeti Poreča i u drugoj četvrtini pa na poluvremenu imaju solidnu prednost od 39:24. Tinjan nakon odmora igra nešto bolje pa smanjuje prednost za 3 koša, ali u zadnjoj četvrtini Porečani ponovno igraju odlično i još povećavaju svoje vodstvo do konačne pobjede rezultatom 86:62.